Studuješ techniku? Procestuj Evropu, sbírej zkušenosti a dokaž firmám, že právě ty jsi BEST!

Studuješ techniku? Procestuj Evropu, sbírej zkušenosti a dokaž firmám, že právě ty jsi BEST!

Všichni z nás si jednou uvědomí, že dostudovali a nastala jejich chvíle. Přijde první potenciální zaměstnavatel a s ním první pracovní pohovor. Většina studentů může zaujmout maximálně čerstvým diplomem. Že by se v životopise lépe vyjímala účast na mezinárodních zahraničních kurzech? Nebo spolupráce se špičkovými firmami? A k tomu třeba absolvované tréninky prezentačních dovedností? Tak o tom není vůbec pochyb!

Říká se, že štěstí přeje připraveným. A v případě osobního rozvoje to platí dvojnásob. Celoevropská studentská organizace BEST (Board Of European Students of Technology) umožňuje studentům techniky vzdělávat se nejen v lavicích, ale zejména mimo ně. Několikrát do roka pořádá v rámci Evropy mezinárodní kurzy zaměřené na různá témata z oblasti vědy a techniky. Trvají 7-14 dní, během nichž si studenti rozšiřují svoje znalosti, zdokonalují se v angličtině a zkoumají krásy evropských metropolí.

BEST KURZY

  • 4x ročně, aktuální seznam na oficiálních stránkách BESTu
  • dopolední výuka formou přednášek, odpoledne plné workshopů a exkurzí
  • výlety a zábavné aktivity plné poznávání města i nových přátel
  • veškerý program, ubytování i stravování financuje BEST, účastník hradí jen dopravu a účastnický poplatek 30 - 50 €
  • více informací ZDE

Ti, pro které cestování není prioritní, mají i jiné možnosti jak díky BESTu pracovat na své kariéře. Třeba týmy studentů VUT v Brně právě touto dobou ukazují firmám své dovednosti v celoevropské inženýrské soutěži EBEC (European BEST Engineering Competition). Jednotlivá soutěžní zadání jsou z dílen technických společností, které soutěž zaštiťují. Ty nejlepší celky z celé univerzity se utkají ve finále, které se koná 9. 3. 2016 na Fakultě podnikatelské VUT v Brně. Vítězové poté budou obhajovat své prvenství mezi nelítostnou konkurencí celého starého kontinentu.

Foto: Studenta

EBEC Brno

  • soutěž čtyřčlenných týmů zaměřená na technické myšlení, kreativitu a týmového ducha
  • studentská akce s více než 5000 účastníky
  • dvě kategorie na každé fakultě - manuální Team Design a prezentační Case Study
  • letošní celoevropské finále hostí srbský Bělehrad
  • více na www.ebec.cz

Akce tohoto typu umožňují studentům vytvořit si s firmami velice úzký kontakt, díky kterému se pak mnohem snáze uplatňují na trhu práce. Samotná myšlenka studentské organizace BEST má těžiště ve vzdělávání studentů a rozšiřování jejich obzorů. Ti tak získávají nové zkušenosti v oblasti projektového řízení, prezentačních dovedností nebo třeba komunikace v angličtině. Noví přátelé a nezapomenutelné zážitky s tím spojené jsou pak už jen třešničkou na dortu.

Foto: Studenta

Pokud tedy studuješ na VUT v Brně nebo ČVUT v Praze, neváhej naplno využít všech možností, které ti BEST nabízí.

Může to být to nejdůležitější rozhodnutí, které během svého studia uděláš.

Text: Pavel Pangrác, BEST Brno

Foto: BEST Brno

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější