TECHNIKA: Designové modely Nokia Lumia 800 a Nokia Lumia 710 přicházejí na trh s českým obsahem

TECHNIKA: Designové modely Nokia Lumia 800 a Nokia Lumia 710 přicházejí na trh s českým obsahem

Nové chytré telefony Nokia Lumia 800 a Nokia Lumia 710 přišly začátkem února na český trh s lokálním vyhledáváním v internetu, českými aplikacemi a s plnohodnotnou navigací zdarma! Co uživatelům nabízejí? Přečtěte si v našem článku!

Oba smartphony Lumia využívají platformu Windows Phone (nejaktuálnější verze 7.5 Mango) od společnosti Microsoft, která je navržena pro uživatele s aktivním online sociálním životem. Nabízí okamžitý přístup k sociálním sítím, sdílení fotografií nebo bezplatnou turn-by-turn navigaci Nokia Drive.

Úžasně sociální Nokia Lumia 800 přináší obsah v designově dokonalém telefonu se špičkovým displejem, nejlepšími sociálními sítěmi, internetem dostupným na jeden dotek, slučováním kontaktů, širokou nabídkou aplikací na Marketplace a komunikací ve vláknech. Elegantní kráska a její fotoaparát s rozlišením 8 Mpx a automatickým ostřením skvěle zachytí všechny vzrušující momenty každého dne. Minimalistická Lumia 800 přichází v živých barvách cyan, magenta a černá. Orientační  maloobchodní cena je 12 490 Kč.

Foto: Studenta

Ani Nokia Lumia 710 nezůstává u fádních barev, pořídit ji lze v černé či bílé barvě s černými, bílými, azurovými a fuchsiovými zadními kryty. Stejně jako Lumia 800 poskytne rychlé a jednoduché surfování díky Internet Explorer 9, nejlepší spojení s blízkými přes sociální sítě a také okamžité sdílení pořízených fotografií s přáteli. Nokia Lumia 710  přináší vysoký výkon za dostupnou cenu. Orientační  maloobchodní cena je 7 990 Kč.

Užitečné funkce a aplikace

Oba nové chytré telefony Nokia si s sebou na český trh přináší spoustu užitečných funkcí a aplikací. Díky plnohodnotné hlasové navigaci zdarma v podobě aplikace Nokia Autem se s modely Nokia Lumia vždy spolehlivě dostanete do cíle po celém světě. Fanoušky filmů potěší třeba aplikace FDB (Filmová databáze) nebo Program kin.

Přijde-li na vás chuť poslouchat hudbu, stačí nainstalovat aplikaci Radio CZ, která z internetu přehrává česká rádia v plné kvalitě i pokud jste v zahraničí mimo dosah FM vln. Abyste nezapomněli popřát svým známým k svátku, nainstalujte aplikaci Svátky. Ta vás upozorní, kdo z vašich kontaktů dnes slaví jmeniny.

Faktury na telefonu? Není problém!

Smartphony ale jsou určeny i pro „byznys“ život. To dokazuje aplikace iDoklad, která umožňuje vytvářet faktury (včetně podpisu a razítka) přímo z telefonu. A fakturu můžete jedním dotykem odeslat svému klientovi. Velkým přínosem novinky Nokia Lumia 800 je lokální vyhledávač Seznam.cz, který přijde v polovině února, Nokia Lumia 710 dostane český vyhledávač koncem února.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější