Uzávěrka „sladce neřestné“ soutěže byla o týden posunuta. Máte ještě šanci!

Uzávěrka „sladce neřestné“ soutěže byla o týden posunuta. Máte ještě šanci!

Až do 7. srpna byl kvůli velkému zájmu prodloužen termín  uzávěrek do návrhářské soutěže Hamé Sweet Fashion. Hlásit se do ní mohou všichni studenti středních a vysokých škol z Česka i ze Slovenska. Úkolem soutěžících je navrhnout modely, které svým tvarem, barvou či příchutí připomínají ovoce, nebo tyto plody dokonce přímo obsahují. Vítěz bude zvolen během finálového galavečera 5. listopadu v Praze a jako odměnu získá 50 000 Kč. Soutěž již podruhé vyhlásila potravinářská společnost Hamé, přední český producent kvalitních džemů s vysokým podílem ovoce.

Z přihlášených návrhů vybere finalisty porota, ve které zasednou přední odborníci na módu a design.

Odborní porotci vybírající finalisty:

 • doc. ak. mal. Eliška Nová - vedoucí oděvního a textilního designu na Katedře užitého umění Fakulty umění a designu, Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem
 • doc. ak. mal. Helena Krbcová - Design oděvu a obuvi na Ústavu umění a designu, Západočeská univerzita v Plzni
 • Mgr. art. Zuzana Šidlíková, PhD. - Katedra textilní tvorby Vysoké školy výtvarných umení v Bratislavě
 • doc. Liběna Rochová - Ateliér designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze
 • ak. mal. Česlav Jaroš - oděvní výtvarník a stylista, vedoucí výtvarník na Vyšší odborné škole oděvního návrhářství v Praze
 • Jaroslava Pecharová - Brabcová - přední česká kostýmní výtvarnice, působí mimo jiné na Vyšší odborné škole oděvního návrhářství v Praze
 • Nina Provaan Smetanová – akademická malířka, oděvní návrhářka, módní prognostička, vysokoškolská pedagožka a zakladatelka Muzea gastronomie

"Samotná soutěž sice kariéru nenastartuje, ale je důležitá pro konfrontaci tvorby studentů jednotlivých  škol a je to také zajímavá možnost jak objevit "nové tváře".  Je pak na každém, jak uchopí výzvu a jistou šanci, kterou mu soutěž nabízí,“ říká známá česká oděvní designérka Liběna Rochová, která předsedá porotě soutěže. „Loňský premiérový ročník Hamé Sweet Fashion přinesl některé opravdu zajímavé modely. Věřím, že letos bude konkurence ještě větší, protože soutěž se dostala do povědomí mnoha studentů, tak se těším na jejich osobité návrhy,“ doplňuje Liběna Rochová.

Finále soutěže i s atraktivní módní přehlídkou proběhne 5. listopadu 2014 v Praze ve stylových prostorách národní kulturní památky Muzeum Stará Čistírna.

Sladká odměna pro vítěze

První tři nejúspěšnější čeká kromě cenných zkušeností a šance předvést své dovednosti před známými odborníky také velmi zajímavá odměna. Vítěz získá 50 000 korun, druhý 25 000 Kč a třetí 10 000 Kč. Pro své favority budou moci hlasovat také fanoušci na facebookovském profilu Sladká neřest, kteří mezi finalisty vyberou vítěze speciální ceny.

Ve finálové porotě soutěže zasedne kromě dalších osobností také biatlonová reprezentantka a dvojnásobná olympijská medailistka Gabriela Soukalová, mezi jejíž velké koníčky patří právě móda.

Foto: Studenta

Vloni zvítězila citrónová kolekce

První ročník soutěže Hamé Sweet Fashion  vyhrála vloni v říjnu se svou  kolekcí „Nečekaná sladkost citronu“ Mira Veselá, studentka Fakulty architektury Českého vysokého učení technického v Praze.  „Na loňskou soutěž vzpomínám moc ráda. Bylo to super, prostě jsem tvořila podle svých představ, hrozně mě to bavilo a navíc to dopadlo více než skvěle!  Soutěž mi toho dala hodně, především to byla cenná zkušenost a mám z ní pěkné zážitky,“ vzpomíná Mira Veselá, která zvítězila v konkurenci více než 100 přihlášených modelů. Tato mladá návrhářka bude také ve finálové porotě letošního ročníku. A co radí soutěžícím, kteří se letos chtějí do Hamé Sweet Fashion přihlásit? „Jen do toho! Pokud máte nápad, tak ho neváhejte začít realizovat, je to čistě vaše tvorba, tak se nebojte odvázat ve svých kreacích, držím palce!,“ říká Mira Veselá, která při přípravě své loňské kolekce použila také několik desítek pingpongových míčků.

Na druhém místě mezi devíti finálovými kolekcemi „s vůní ovoce“ skončil vloni nejmladší finalista Pavel Dobrovolný (Střední uměleckoprůmyslová škola Jihlava-Helenín) se svou rybízovo-borůvkovou kolekcí nazvanou „Labutí jezero“ a jako třetí nejlepší se umístila Lucia Očovská z Technické university v Liberci s „Ovocným pokušením“.

Zvláštní cenu fanoušků na Facebooku pak získala Zuzana Něničková ze Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště. O jejím vítězství rozhodlo hlasování více než 5 000 fanoušků na facebookovém profilu Sladká neřest.

Chcete se přihlásit do Hamé Sweet Fashion? Pak se podívejte na www.sladkanerest.cz, kde vedle přihlášky najdete také více informací k celé soutěži.

Video z finálového galavečera prvního ročníku Hamé Sweet Fashion naleznete na YouTube kanálu HameTV.

Fotogalerii z finále prvního ročníku Hamé Sweet Fashion  najdete zde.

Hamé Sweet Fashion – 2. ročník

Co je úkolem: Navrhnout modely, které ať již svým tvarem, barvou či příchutí připomínají ovoce, nebo sladké plody přímo obsahují

Kdo se může účastnit: Studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol v České republice a Slovenské republice. Přihlášení do soutěže je zdarma, náklady spojené s tvorbou modelů a cestovné na akci si hradí každý účastník sám.

Do kdy se přihlásit: Přihlašování probíhá do 7. srpna 2014. Z došlých návrhů následně porota vybere maximálně deset finalistů.

Jak se přihlásit: Přihlásit se lze jak písemně poštou tak elektronicky. Veškeré informace jsou uvedeny na www.sladkanerest.cz

Co čeká na vítěze:

1.    cena: 50 000 korun

2.    cena: 25 000 korun

3.    cena: 10 000 korun

Timing 2. ročníku Hamé Sweet Fashion:

 • 7. 8. 2014 poslední termín odeslání závazných přihlášek s návrhy včetně požadovaných dokumentů
 • 18. 8. 2014 zveřejnění výsledků výběru finalistů
 • 27. 10. 2014 poslední termín pro dodání hotových finálových modelů/kolekce na určenou adresu
 • 5. 11. 2014 Hamé Sweet Fashion Show – módní přehlídka finalistů za účasti poroty, vyhlášení vítězů soutěže a předání ocenění

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější