V porotě soutěže Hamé Sweet Fashion zasednou také Josef Klír, Agáta Prachařová i Gabriela Soukalová

V porotě soutěže Hamé Sweet Fashion zasednou také Josef Klír, Agáta Prachařová i Gabriela Soukalová

Už v pátek vyvrcholí „sladce neřestná“ soutěž  Hamé Sweet Fashion, vyhlášená v květnu pro mladé české a slovenské návrháře. Finalisté – studenti oděvních a uměleckých středních, vyšších odborných i vysokých škol – už mají připraveny své ovocné modely a módní doplňky, které představí 4. října 2013 na slavnostním galavečeru v Praze. 

Netradiční přehlídka modelů s vůní ovoce bude doprovázena nápaditými vizuálními efekty a animacemi a hosté se mohou těšit na  oděvy například v podobě jahody, borůvky, citrónu, či rybízu. Na tři nejlepší soutěžící čeká vedle nezapomenutelného zážitku i zajímavá finanční odměna. Soutěž vyhlásila společnost Hamé, přední český producent kvalitních džemů, povidel a dalších výrobků z ovoce.

Úkolem studentů bylo navrhnout modely, které připomínají ovoce, ať již tvarem, barvou či příchutí, nebo sladké plody dokonce přímo obsahují. Odborná porota všechny přihlášené návrhy důkladně posoudila a do finále poslala nejlepší návrháře, přičemž během slavnostního galavečera předvedou modelky dvě kreace každého s finalistů.

„Ve finále je hned několik velmi slibných návrhů. Teď bude ale velmi záležet na jejich převedení do reálné podoby. Já sám vlastně nejsem akademicky vystudovaný módní návrhář, ale krejčí, takže se jako praktik nejvíc těším na to samotné zpracování návrhů. Jak s oblibou říkám - papír snese všechno, ale výsledný model je to co vás "prodá" zákazníkům, nebo v tomto případě vyhraje soutěž,“ zdůrazňuje známý módní návrhář Josef Klír, který se ujal předsednictví v porotě galavečera Hamé Sweet Fashion.

Ve finále soutěže Hamé Sweet Fashion se předvedou:

  • Filip Aura Menšl, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, a L'ubica Skalská, DAMU v Praze
  • Marta Hubáčková, Masarykova univerzita v Brně, Pedagogická fakulta
  • Martin Franček, Technická univerzita v Liberci
  • Mira Veselá, České vysoké učení technické v Praze, Fakulta architektury
  • Pavel Dobrovolný, Střední uměleckoprůmyslová škola Jihlava-Helenín
  • Zuzana Něničková, Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště
  • Veronika Belková, Súkromná stredná umelecká škola dizajnu v Bratislavě
  • Jana Skalová, Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, Fakulta umění a designu
  • Lucia Očovská, Technická univerzita v Liberci, Textilní a oděvní technologie

Kromě Josefa Klíra v  porotě zasednou také další známé osobnosti: Česká Miss 2010 Jitka Válková, modelka Agáta Prachařová (Hanychová), generální ředitel Hamé Martin Štrupl,  výživový specialista Petr Fořt, marketingová ředitelka vydavatelství Burda Praha Zuzana Diniz Sousa, reprezentantka obchodního řetězce Globus Alexandra Sokolová, umělecký fotograf Petr Kurečka a o vítězích celé soutěže rozhodne také biatlonová reprezentantka České republiky Gabriela Soukalová.

Závěrečný galavečer Hamé Sweet Show se uskuteční ve stylových prostorách národní kulturní památky Ekotechnického muzea (Stará čistírna) v Praze.

Velké finále soutěže bude moderovat herečka Sandra Pogodová a modely mladých návrhářů předvedou kromě profesionálních modelek také finalistky letošního ročníku Miss Academia. Pozvání na akci přijali i další přední osobnosti a celebrity.

„Naše firma má k ovoci velmi blízko, Hamé ho každoročně zpracuje přibližně 9 000 tun. Protože chceme být otevření a moderně komunikovat i s mladou generací, rozhodli jsme se uskutečnit tuto neobvyklou kreativní soutěž a dát šanci českým a slovenským návrhářům, kteří tak mohou předvést, co v nich je,“ vysvětluje generální ředitel pořádající společnosti Hamé Martin Štrupl.

Z desítky finalistů porota v průběhu finálového galavečera vybere tři nejlepší. Společnost Hamé vítěze odmění 50 tisíci korunami. Druhý v pořadí si odnese 25 tisíc a třetí 10 tisíc korun.

Svůj nejoblíbenější ovocný model si ale volili také fanoušci na facebookovském profilu Sladká neřest. Díky speciální aplikaci dostupné na http://goo.gl/tS3EQv mohli hlasovat pro svůj neoblíbenější návrh v soutěži. Také vítěz této zvláštní fanouškovské ceny bude oznámen během slavnostního večera.

Další informace o soutěži Hamé Sweet Fashion včetně všech finálových návrhů

a doprovodných popisů naleznete na www.sladkanerest.cz/cs/hame-sweet-fashion/. Na webu lze kromě produktů rovněž vyhledat i desítky různých receptů s využitím sladkých ingrediencí.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější