V březnovém finále Hokejové bitvy si to rozdá Univerzita Karlova s VŠE!

V březnovém finále Hokejové bitvy si to rozdá Univerzita Karlova s VŠE!

Stadion Tesla Areny nadupaný více než čtyřmi tisíci fanoušků, napínavé duely, sportovní emoce a našlápnutý doprovodný program. Tak by se dala charakterizovat velkolepá Hokejová bitva České pojišťovny, která 9. listopadu rozhodla o vítězích i poražených v hokejovém univerzitním světě. V tuto chvíli už je naprosto jasno – ve finále 7. března bude o zlato bojovat tým UK proti manšaftu VŠE! O bronz se utkají týmy ČVUT a ČZU. Přijdete také podpořit své favority?

Pojďme si nyní představit hokejové týmy, které se v březnu utkají ve velkém finále Hokejové bitvy České pojišťovny o zlato.

Tým VŠE

Je mnoho důvodů, proč fandit právě VŠE. Tým „ekonomů“ HC Ekonom je totiž mladý ambiciózní hokejový tým, který hraje 1. skupinu Pražské ligy. Tvoří ho především hokejisté, kteří dali přednost studiu před vrcholovým hokejem, ale nadále se tímto sportem chtějí bavit a užívat si vítězství. HC Ekonom se během několika let probojoval z 5. ligy až do 1. a v současné době ji s přehledem vede. Svoji skvělou formu potvrdil i 9. 11. v Hokejové bitvě v Tesla Areně, kde vyprovodil hokejisty ČZU z ledu debaklem 8:2. A jedna pikantnost na závěr – za tým VŠE bojuje i jedna hokejistka!

Tým UK

Tisíce fanoušků má ve velké Hokejové bitvě i Univerzita Karlova. Není divu, reprezentuje ji totiž našlapaný tým z Fakulty tělesné výchovy a sportu, který válí i v celorepublikových soutěžích. Zahanbit se nenechal ani 9. 11. v Tesla Areně. Ačkoliv proti týmu UK nastoupili bojovní hokejisté z ČVUT, hráči z Fakulty tělesné výchovy a sportu ukázali fanouškům, kdo má navrch. Své alma mater vybojovali vítězství 7:4.

A kdo se fanouškům představí v boji o bronzové medaile?

Tým ČZU

ČZU se k velké Hokejové bitvě České pojišťovny postavila skutečně hrdinsky. Ačkoliv tak jako ostatní týmy neměla své hráče postavené už dávno před bitvou, semkla se a postavila zbrusu nový tým! Zřejmě skvělí fanoušci zemědělky, kterých do Tesla Areny dorazilo přes 1 200, dokázali nový tým vyburcovat a motivovat hráče ke dvěma brankám, které spadly do sítě VŠE. Bitva o bronz tak ještě zdaleka není rozhodnutá!

Výsledky Hokejové bitvy z 9. 11.

VŠE – ČZU 8:2

UK – ČVUT 7:4

Foto: Studenta

Tým ČVUT

Na bronzové medaile si v tuto chvíli brousí drápy i Lví komando, tým Českého vysokého učení technického. Lev, kterým se ČVUT pyšní ve znaku, symbolizuje skutečně lví sílu, a tak se univerzita hodlá prezentovat i na meziuniverzitním turnaji v bitvě o třetí místo. To, že nebude lehkým soupeřem, prozradil už výkon týmu 9. 11. v Tesla Areně. Hokejistům Univerzity Karlovy nastříleli hráči z ČVUT 4 góly!

O Hokejové bitvě

Hokejová bitva  České pojišťovny je jedinečný projekt studentských organizací čtyř velkých pražských univerzit. Univerzitní týmy ČVUT, VŠE, UK a ČZU letos hrají o prestižní Pohár primátora hl. m. Prahy, který vítěznému týmu předá primátor Bohuslav Svoboda. Vítěz si odnese také finanční výhru  – 40 tisíc korun. Hokejový pohár je putovní a každý rok bude na jeho podstavci vyryto jméno vítězné univerzity a také jména všech hráčů z týmu.

Více informací na www.hokejovabitva.cz.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější