V prosinci vyjíždí LEO Express

V prosinci vyjíždí LEO Express

V prosinci vyjede na koleje nejnovější železniční dopravce LEO Express, hlavní taháky budou rychlost,maximální pohodlí a moderní a kvalitní služby. Jestli cestujete na trati Praha-Pardubice-Olomouc-Ostrava-Bohumín, jistě tyto přednosti oceníte.

Doprava s LEO Express bude finančně srovnatelná s ostatními dopravci a studentům samozřejmě jízdenky za výhodné ceny. Kompletní ceník bude zveřejněn v listopadu.

Moderní vlaky LEO Express dodané švýcarským výrobcem budou rychlé jako dosud nejrychlejší Pendolino. Dosahují maximální rychlosti 190 km/h. V ČR budou jezdit maximální povolenou rychlostí 160 km/h. Z Prahy do Ostravy-Svinova se tak cestující s LEO Express dostanou dle jízdního řádu platného od prosince za 3 hodiny a 6 minut.

Foto: Studenta

LEO Express3 hodiny a 6 minut
Pendolino3 hodiny a 2 minuty
RegioJet3 hodiny a 16 minut
S novým jízdním řádem od 9. prosince letošního roku nasazuje LEO Expres celkem 16 spojů denně, osm ve směru z Prahy do Ostravy a osm z Ostravy do Prahy. Vlaky budou jezdit přes den přibližně každé dvě hodiny, první ranní spoj dorazí do Ostravy v 7:35 a do Prahy v 7:50 (kromě neděle), poslední odjíždí z Prahy na Ostravu 18:29 a v pátek a v neděli v 20:09, a z Ostravy směrem na Prahu pak poslední vlak LEO Express vyjíždí v 18:33.

LEO Express si zakládá na mimořádném pohodlí, které předčí konkurenční společnosti. Můžete zapomenout na zvuky kolejí „tudumtum“ a několik desítek let staré sedačky. Cestující v ekonomické třídě budou mít prostorná, ergonomická polohovatelná sedadla určena pro dálkovou dopravu. Dostatek místa pro nohy a opěrku hlavy s výrazným bočním profilem („s ušima“). Sklopné opěrky nohou, loketní opěrky, háček na oděv, stahovací rolety a navíc prostor pod sedadlem pro zavazadla zajistí maximální možný komfort v dané třídě. Business třída nabídne větší a pohodlnější místa pro práci, zábavu a odpočinek. Sedadla jsou kožená, s dostatkem místa pro nohy: vzdálenost od další sedačky 1025 mm. Business nabídne také speciální úložiště pro objemná zavazadla. Premium třída, to jsou luxusní ergonomická elektricky polohovatelná kožená sedadla s podporou pro nohy a možností úpravy do spací polohy. Špičkový design, nejvyšší kvalita, limuzína na kolejích. Elektricky ovládaná polohovatelná bederní podpěrka (lordozní opěra) a úložiště kabátů a bund.

Foto: Studenta

Jestli cestujete s notebookem, určitě oceníte WiFi,vlastní stoleček a elektrickou zásuvku u každého sedadla. Spolehlivé a funkční WiFi připojení k internetu zajišťuje robustní a špičková ICT infrastruktura přední světové firmy Nomad Digital. O zábavu se vám postará kromě sympatické obsluhy také  unikátní vnitřní audio-video kanál  plný informací a zábavy, který s originálním obsahem určitě zaujme. Prostřednictvím vašeho notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu se tak budete moci dívat na vaše oblíbené filmy, poslouchat hudbu, hrát hry nebo sledovat zprávy. Díky tomuto systému si také budou moci cestující ve vlacích LEO Express jednoduše vybrat služby a elektronicky si je objednat.  Na celkem 19 LCD obrazovkách navíc budete moci sledovat aktuální polohu, cílovou stanici, počasí či rychlost vlaku, takže se budete cítit stejně jako v letadle. Samozřejmostí je palubní rozhlas, který bude o všem informovat.

Celý vlak je volně průchozí, můžete se tak sejít s kamarády, i když jste si nestihli koupit místa vedle sebe.

Více o nových vlacích a službách na www.le.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější