VIDEO: 7 věcí, které studenti milují

VIDEO: 7 věcí, které studenti milují

Každý z nás má svoji oblíbenou značku oblečení, bot, batohu nebo třeba alkoholu. Ale existuje několik věcí, které zbožňují téměř všichni studenti. Studenta vypátrala, které to jsou. Všimněte si jedné maličkosti – většina našich nejoblíbenějších věcí jsou je velmi obyčejná a jednoduchá.

• Cuba libre

Snad nejoblíbenější drink všech mladých lidí. Je chutný, je levný (v porovnání s ostatními koktejly), nenáročný na přípravu, mají ho úplně všude a hodně často bývá v akci. V případě krize se dají jednotlivé složky nahradit – tuzemák, kofola, citron...

Recept:

4-5 cl bílého rumu, cola, limetky, kostky ledu, (někdo přidává i lžičku třtinového cukru)

Variace:

Coppertone – místo rumu přidat Malibu a místo obyčejné koly Cherry coke. Drink má vůní evokovat opalovací krém, proto ten název.

Hot Cuba Libre – stejný postup jen se v závěru přidá trochu tabasca nebo jiné pálivé omáčky

Peru Libre – místo rumu tam přijde „pisco“ (něco jako grappa)

Poland Libre – místo koly přidávají energy drink Burn (prý proto, že barví všechny nápoje do červena a červená je polská národní barva)

zdroj: wikipedia.org

• Curaprox

Všimli jste si někdy na výletě s partou obsahu kelímku na kartáčky v koupelně? Vsadíme se, že byl plný Curaproxů – kartáčků, které vám doporučí každý zubař. Vypadají trochu jako náčiní po babičce. Jsou jednoduché a úplně obyčejné – žádná zkřížená vlákna ani čistící lamely, jenom tisíce jemných zaoblených štětin, které jsou zastřiženy v jedné rovině – a v tom je ten trik! Návod na čištění nejen pro Stevena Tylera zde.

• Guma se slonem

Klasická guma od českobudějovické firmy Koh-i-noor se stala symbolem penálu snad každého z nás. Byla pěkně pevná, nedrolila se, nenechávala barevné šmouhy jako ostatní gumy – zkrátka dosud nepřekonaná klasika a jednoduchost. Dodnes se jich každoročně prodá na celém světě více než dvacet milionů kusů – nejvíc překvapivě v Rusku. A právě slon z obrázku je druhá nejstarší grafická ochranná známka u nás – zaregistrována byla už v roce 1896.

• Mekáč

Kolikrát týdně si zajdete na „číze“? Přijde k chuti při krátké pauze mezi přednáškami nebo jako završení prokaleného večera. Když začne váš žaludek skučet hlady, nebo jenom chutí, vždycky přijde vhod – stojí jenom dvacku a člověk na něj nemusí dlouho čekat.

Alternativy

V Praze: Mastné stánky s klobásami a ukrajinskými prodavačkami na Václaváku nebo stánek s palačinkama za 25,- na Národce (u vchodu do metra zboku)

V Brně: Stánek na hlavní nádraží v podchodu k nástupištím kde prodávají čtvrtky výborné teplé pizzy.

Dále nabízíme užitečný odkaz pro ty, kteří najdou ráno po kalbě nesnědený cheeseburger (pravda, už nebývá úplně dobrý…) a hledají kvalitní návod, jak ho reinkarnovat. Budete potřebovat jenom 14-20 hodin starý burger a takový ten zavírací toaster.

• Smažák

Podle Zdeňka Pohlreicha se smažák stává českým národním jídlem – vždyť kde jinde ve světě by si dovolili vydávat za minutku nebo jídlo na objednávku kus zmraženého polotovaru, který následně strávil 15 minut ve fritéze, a pak byl i se vším omastkem, hranolky (s úplně stejným osudem)a podezřelou tatarkou kydnut na talíř - v lepším případě s krouhaným zelím a rajčetem, v horším s kusem kiwi (U Jindřišské věže)? Ale právě proto ho tolik milujeme, výborně se hodí k pivu a večernímu posezení v hospodě, když se předtím nestihneme najíst doma. A je levný. A na Facebooku má už přes 30 tisíc fanoušků z celého světa.

• Nakládaný hermelín

Další česká oblíbená hospodská klasika, kterou máme tolik rádi. Většinou nám ho přinesou, i když má už kuchyň dávno zavřeno. Dobře zasytí, bývá z jídelního lístku jeden z nejlevnějších a nají se z něj i dva (spíš dvě). Nejčastěji bývá podáván s chlebem, beraními rohy nebo s česnekovou marinádou. V Krásných ztrátách (Náprstkova 10, Praha 1) ho podávají i třeba i s olivami, ananasem nebo olomouckým tvarůžkem.

• IKEA

Kdo by neměl doma nebo na koleji nějaký kus nábytku IKEA. Přesto jsou možná věci, které o IKEA nevíte:

Název IKEA tvoří iniciály zakladatele Ingvar Kamprada a první písmena slov Elmtaryd a Agunnaryd, farmy a vesnice, kde vyrůstal. IKEA byla založena v roce 1943.

Firma je známá marketingovým inovátorstvím, byla například první společností, která v televizní reklamě zobrazila homosexuální pár diskutující o společné budoucnosti v bytě zařízeném jejím nábytkem.

Design poličky na knihy "Billy" byl navržen před více než 20 lety, za tu dobu se jich prodalo více než 41 milionů kusů. Každých 6 sekund se vyrobí další.

Nejlevnější artikl je miska pro psa Bästis za 9 Kč.

522 milionů lidí navštíví obchody IKEA alespoň jednou ročně. Každý rok je otevřeno 10-20 nových obchodů

Proces návrhu nového nábytku IKEA začíná určením cílové ceny.

Katalog IKEA je celosvětově nejvíce distribuovanou publikací zdarma - 191 milionů vydání je vyrobeno v 56 edicích a 27 jazycích (to je dokonce více, než kolik je časopisu Studenta!)

Mimochodem, youtube.com je plný oficiálních i neoficiálních reklam na IKEA, které mají hlavně bavit:

zdroj zajímavostí o IKEA: wikipedia.org a afactaday.co.uk

TIPY STUDENTY:

Co by se podle nás mohl brzo stát dalším studentským fenoménem:

Moleskine – černý sešit E. Hemingwaye nebo P. Picassa v pevné nebo měkké vazbě se záložkou jako v knížce a vzadu s papírovou kapsičkou. Prodává se jako diář, skicák, blok nebo průvodce po světových metropolích. Až ho trochu zlevní, budou ho mít všichni.

Studenta.cz :-) neskromně doufáme, že se mezi studenty budeme profilovat jako nový fenomén v oblasti žurnalistiky, zábavy a studentského života i my.

Míša Raková a Adam Kožela

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější