7 věcí, kterými byste si mohli v zahraničí pěkně zavařit

7 věcí, kterými byste si mohli v zahraničí pěkně zavařit

Rozhodli jste se sbalit kufry, hodit kočku na krk kámošovi, kanárka babičce a vyrazit za dobrodružstvím? Skvělý nápad! Dejte si však pozor! Jiný kraj, jiný mrav. Určitě nechcete vyrobit žádné faux pax. Těchto 7 pravidel vám pomůže k tomu, abyste místních neurazili a nedostaly se do zbytečných problémů.

V Japonsku na spropitném raději ušetřete

Služby v restauracích a hotelech v Japonsku jsou úžasné, ale spropitné se zde nedává. Dokonce se považuje za ponižující. Tak si drobné hoďte radši pěkně do prasátka. Jinak hrozí, že si ráno čokoládu na polštáři už asi nenajdete.

Široký úsměv pro kolemjdoucího cizince? V Rusku na to zapomeňte

V Rusku to totiž považují za velmi osobní gesto, vyjadřující hlubší náklonnost. Pokud dotyčného neznáte osobně, může se stát, že vás budou považovat za pokrytce.

V Německu s rukama v kapsách rozhovory nezačínejte

Považují to totiž za urážlivé. Je však běžné si při stolování nechávat ruce na stole a nepokládat je do klína.

Foto: Studenta

V Číně se tak snadno nepřejíte

Pokud totiž sníte všechno na talíři, ukazujete tím svému hostiteli, že vám nenabídl dostatek jídla. Považuje se za slušné nechat zbytky na talíři a dokonce je akceptovatelné si po dobrém jídle odříhnout. Hostitel to považuje za kompliment.

V Indii si levou ruku raději nechávejte v kapse

Levá ruka je totiž v rámci indické kultury považována za nečistou. Pokud se s někým seznamujete, vyměňujete peníze nebo si vybíráte zboží v obchodě, používejte vždy pravou ruku.

V Norsku si frustraci za volantem troubením nevybíjejte

Používá se totiž pouze v případech nouze. Pokud tedy nechcete způsobit na cestě zbytečnou paniku, troubení se vyhněte.

Ve Francii je pozdrav na prvním místě!

"Bonjour madame / monsieur" by mělo z vašich úst při setkání zaznít jako první. Pokud pozdrav vynecháte, diskrétně tím dáváte najevo svou nadřazenost.

Zdroj: readersdigest.ca

Text: Simona Bohušová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější