VIDEO: Hokejová bitva pražských univerzit 2012: Tipsport arénu ovládli studenti!

VIDEO: Hokejová bitva pražských univerzit 2012: Tipsport arénu ovládli studenti!

Hokejová bitva 2012 mezi čtyřmi největšími pražskými univerzitami měla své finále 7.3. v Tipsport aréně na Výstavišti. Po listopadovém rozřazovacím souboji se tak před zaplněnou halou opět objevily týmy ČZU, VŠCHT, VŠE a UK. A tentokrát to byl souboj opravdu dramatický.

Přestože zápasy o třetí místo nebývají diváckým tahákem, patrioti z ČZU a ČVUT dokázali svým hokejistům zajistit skvělou kulisu už od prvního fouknutí do píšťalky. Hala rozdělená na modro-bílé a zelené tábory hecovala bubny, trumpetami a namasírovanými hlasivkami obě hokejová družstva k nejlepšímu možnému výkonu. Hrál se rychlý, technický a tvrdý hokej, který zvedal ze sedaček nalíčené hooligans i absolventy z časů první republiky.

Hráči předváděli výkony na hranicích svých možností, a přestože se favorizovaný tým ČVUT dostal brzy do vedení, nenechali se zelení borci zahanbit a až do konce drželi napínavé skóre 1:2. Přispěly tomu zejména vynikající zákroky obou gólmanů a zabetonovaná obrana obou celků. Divácky atraktivní pauzy mezi třetinami přinesly soutěže v Bečkocurlingu, IceRunningu, přetáhování lanem a střeleckých disciplínách, na nichž se rozdávaly lupeny na Pražský Majáles, zápas ČR vs. SR v O2 Aréně, poukazy na sportovní vybavení a samozřejmě spousta piva.

Semifinále tak nabudilo stále početnější publikum na druhý, finálový zápas, tentokrát mezi Ekonomkou a Karlovkou. Po tradičních proslovech obou rektorů tak před zaplněnými tribunami přišel na řadu zápas o pohár Primátora města Prahy a odměnu 30 000Kč. Obě družstva už v listopadu dokázala své soupeře pohodlně porazit a tak očekávání rychlého a technického hokeje bylo na místě.  A skutečně se hrálo rychle a technicky, ale také tvrdě a se spoustou emocí. Většinu zápasu tak mužstva hrála v různých početních převahách, otevírala hru a dávala vyniknout strážcům svatyň.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Na řadu přišla i rvačka mezi hráči, jako vystřižená z TOP NHL Fights. Ačkoliv UK hrálo místy až zbytečně pasivně, dokázalo vstřelit několik slepených gólů, které mužstvo psychicky povzbudilo a brzy už kontrolovalo hru po celý zbytek zápasu. Sehranější VŠE tak nemělo síly proniknout do výhodných střeleckých pozic a o poznání tvrdší ranaři z Karlovky bezchybně trestali každé soupeřovo zaváhání. Výsledné skóre 5:1 pro UK tak byl krutým ortelem pro tým z Churchillova náměstí, jenž byl hnán kupředu skvělými fanoušky v bílo-modrých dresech a čepicích.

Přestože na piedestal vyšplhalo jen jedno mužstvo, hráči dalších týmů brzy odhodili zklamaní a na plno se děkovali svým věrným fanouškům. Ti neúnavně během obou zápasů skandovali, troubili, předváděli mexické vlny a sem tam se někdo jal proběhnout kluziště ve spodním prádle.  Dvojice moderátorů Tomáš Dvořák a Wincenzo Kluczko stejně jako v listopadu dokázali skvěle hecovat publikum a celou sportovní akci tak pozvedli na úroveň show. Chóry doznívaly, ale pípy stále nalévaly pohon „rowdies“ do žil a tak afterparty s DJ Rockstarem pod tribunou stadionu končila až v pozdních nočních hodinách. Kromě výborného hokeje si tak návštěvníci užili večer plný emocí, zábavy a samozřejmě nečekaných seznámení s kolegy z jiných univerzit.

Studenti tak dokázali podpořit skvěle připravenou sportovní akci, která si zaslouží být příští rok opět důležitým bodem v diáři. Pokud v Anglii studenti veslují, v Americe se honí v lacrossovém úboru a v Indii trénují školní slony, tak v Česku máme hokej. Ale pokud máte zájem o další souboj a podzim je na vás daleko, skočte si na pivko na dubnovou Gaudeamus alkotour, kde se všechny školy střetnou znovu, ale tentokrát už to bude o trochu jiném „sportu“.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější