VIDEO: Žranice pro vaše uši na začátek semestru

VIDEO: Žranice pro vaše uši na začátek semestru

Každý měsíc vyjde několik desítek nových hudebních alb od zprofanovaných i zcela neznámých interpretů. My jsme pro vás vybrali pár těch nejzajímavějších, jimiž si můžete zpříjemnit vstup do dalšího akademického roku. 

3. září - Nine Inch Nails - Hesitation Marks

Nové album industirální, alternativní, syntetizátorová rockové skupiny Trenta Reznora mělo původně vyjít pouze jako „Největší hity“ album s přídavkem několika málo nových skladeb. Jenomže Reznor brzy zjistil, že má v sobě mnohem více materiálu, a tak je z Hesitation Marks regulérní deska.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

9. září - Arctic Monkeys – AM

Alex Turner, frontman anglických indie-rockerů, skupiny Arctic Monkeys, popsal zvuk alba jako beaty Dr. Dre se střihem Ike Turnera a posláno tryskem napříč pouští na stratocasteru a dodal, že zní mnohem méně jako „čtyři kluci zavření v pokoji“. Kapela se prý snažila najít cestu jak pracovat z nástroji a zvuky tak, aby výsledek zněl jako „hip-hopové beaty, které vládnou tvému autu“.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

16. září - Manic Street Preachers – Rewind The Film

Jedenácté album Manic Street Preachers oblaží vaše uši především v akustickém aranžmá, častokrát i ve spolupráci s externími umělci – například Lucy Rose či Richard Hawley. Singl k desce, pojmenovaný „Show Me The Wonder“ vyjde o týden dříve, song si už teď můžete poslechnout na oficiálním youtube profilu kapely.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

17. září – MGMT – MGMT

Pro svoje následující album se americká alternativní rocková skupina MGMT rozhodla vydat ještě hlouběji do vod experimentu. Zamkli se se syntezátory, bubenickými roboty a domácími nahrávacími zařízeními z osmdesátek, aby vytvořili ještě specifičtější zvuk. Rozhodně je, nač se těšit.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

24. září – Kings of Leon – Mechanical Bull

Také nová deska stěží zařaditelné „rodinné“ kapely (tři bratři a jeden bratranec) Kings of Leon bude obsahovat songy s rozličným žánrovým zařazením. Na Mechanical Bull nalezneme balady, rockové vypalováky, nějaký ten funk a rozhodně spoustu energie. Promo singly z alba, písně Supersoaker a Wait for Me naleznete na youtube.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

30. září - Machinedrum – Vapor City

Travis Stewart, více známý pod jménem Machinedrum, podepsal čtyřalbový kontrakt s Londýnským labelem Ninja Tune. Prvním z těchto alb je právě Vapor City, které je dle Stewarta inspirováno několika živoucími a opakujícími se sny o metropoli jménem Vapor City, které se Machinedrum snaží hudebně zmapovat. Fanoušci elektronické hudby si v tomto mixu glitche a jungle, okořeněném špetkou hip-hopu, jistě přijdou na své.

15. řijen -  Pearl Jam - Lightning Bolt

Jo, tak Pearl Jam natáčení alba Lightning Bolt rozhodně neuspěchali. Seattleští chlapci do studia naklusali již před dvěma roky, natočili šest skladeb a pak si dali čas k napsání několika ostatních. Kapela, která je spolu s Nirvanou, Soundgarden a Alice in Chains považována za hlavního představitele grunge, se na albu neváhá vydat i baladičtějšími (Lightning Bolt) či punkovějšími (Mind your Manners) směry.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

29. října – Arcade Fire – Reflektor

Indie-rockoví Arcade Fire vydají svoje nové album Reflektor koncem října. Členové skupiny se shodují na jednom – jeho nahrávání bylo pěkně hektické. Na Quebecké nahrávací studio spadla střecha, Regine Chassagne (kytaristka a manželka frontmana Wina Butlera) porodila chlapečka. I přes lehce chaotické okolnosti vzniku, producent James Murphy popisuje výsledek jako „zatraceně epický“.

Text: Josef Horký

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější