Filmové pecky, které v letním semestru musíme vidět!

Filmové pecky, které v letním semestru musíme vidět!

Občas je potřeba vypnout a místo biflování se řádně pobavit. Kino je jedním z těch nejlepších míst, kde tak můžete udělat. Na které filmy s premiérou v první polovině roku se těšíme nejvíce?

Mocný vládce Oz

Těžko tvrdit, že bude nový film Sama Raimiho vyloženě prequelem legendárního Čaroděje ze země Oz z roku 1939, přesto mu bude dějově předcházet. Dorotka totiž nebyla první, která z Kansasu propadla do země Oz, ještě před ní cestovní kancelář Tornádo okusil cirkusový kouzelník Oscar (James Franco). První trailery filmu Sama Raimiho (trilogie Spiderman či Evil dead) působí jako epičtější sourozenec Burtonovy Alenky z říše divů.

Premiéra: 7.3.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Nevědomí

Jelikož lidé zdevastovali životní prostředí na planetě Zemi, musí žít v oblacích. Přesto se někteří vydávají na dolů pro zpeněžitelné cennosti. Jedním z takových pátračů je i Jack (Tom Cruise), který na jedné ze svých cest narazí na krásnou ženu, jejíž vyprávění o expedici na Mars otevře Jackovi nové životní obzory. Za filmem stojí jméno režiséra Josepha Kosinského, který vtiskl zajímavou tvář filmu Tron: Legacy.

Premiéra: 18.4.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Iron Man 3

Tonyho Starka tentokrát čekají opravdové potíže – bude se totiž muset postavit svému Mandarinovi, který je v komiksech jeho úhlavním nepřítelem. O tom, jak to bude mít Iron Man složité, napovídají i depresivně a temně laděné trailery, které ukazují docela novou Iron Manovu tvář. A jelikož je pod scénářem a režií podepsaný drsňák a hláškař Shane Black, jsou očekávání vyexponována k maximu.

Premiéra: 2.5.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Velký Gatsby

Jay Gatsby miluje Daisy, ta se však musí provdat za milionáře Toma, přestože jej nemiluje. Jay se však nevzdává a pro to, aby mohl se svou vyvolenou být, udělá cokoliv. Proslulý román Francise Scotta Fitzgeralda došel zfilmování již čtyřikrát, jelikož však v obsazení figurují jména Leonarda DiCapria, Tobeyho Maguirea, Carey Mulligan či Isly Fisher – to vše pod taktovkou Baze Luhrmanna (Romeo a Julie, Moulin Rouge) – nelze se netěšit.

Premiéra: 16.5.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Rychle a zběsile 6

Tuhle sérii není třeba přibližovat. Rychlá auta, hezké holky, Vin Diesel a od posledního dílu také Dwayne „The Rock“ Johnson. Jistě se znovu dočkáme dechberoucí testosteronové akce, zahrnující přestřelky a nějakou tu plněrychlostní krádež na silnici. Což je přesně to, co od této série vyžadujeme.

Premiéra: 23.5.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Star Trek: Do temnoty

Režisér J.J. Abrams vtiskl Star Treku zcela novou a zajímavou tvář, ač se sám nepočítá mezi fanoušky kultovního seriálu. Anebo možná přesně z tohoto důvodu. Ve druhém díle bude lidstvo opět čelit ohromnému nebezpečí v podobě prozatím neznámé postavy ztělesněné Benedictem „Sherlockem“ Cumberbatchem, jehož hluboký hlas dodává traileru velice osobité kouzlo.

Premiéra: 6.6.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Muž z oceli

Největší komiksový superhrdina všech dob se znovu vrací na plátna kin. Modrý kostým, červená pláštěnka, rudé S ve žlutém poli. Nezbývá než doufat, že v rukou Zacka Snydera (300: Bitva u Thermopyl, Strážci) a producenta Christophera Nolana (Temný rytíř, Počátek) dostane dobrou filmovou adaptaci, neboť v posledních letech se mu nedaří, jak si tento hrdina zaslouží.

Premiéra: 20.6.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Světová válka Z

V hlavní roli slavného románu Maxe Brookse figuruje Brad Pitt, čímž je tato zombie záležitost náležitě okořeněna. Tentokrát nepůjde jen o přežití, nýbrž také o repetitivní vzpomínání přeživších – jak celá zombie epidemie začala? Nutno dodat, že upoutávky působí náležitě epicky.

Premiéra 20.6.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Kick-Ass 2: Balls to the Wall

O druhém dílu oblíbeného Kick-Ass se prozatím mnoho neví. Komiksový scénárista dokončil sequel svého dílka teprve nedávno, film vznikal prakticky souběžně. Jistě můžeme čekat další porci brutální akce okořeněné černým humorem, a jelikož se k obsazení přeživších postav prvního dílu připojil Jim Carrey, nemůžeme se dočkat konce června.

Premiéra: 27.6.

Text: Josef Horký

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější