ViralBrothers: Na poplácání po zádech si moc nepotrpíme

ViralBrothers: Na poplácání po zádech si moc nepotrpíme

Duo ViralBrothers se poslední dobou dostává do širšího povědomí médií a Studenta samozřejmě nemohla zůstat stranou. Připravili jsme pro tebe rozhovor s Erikem Meldikem, polovinou této úspěšné dvojice. Zajímá tě, jaké další projekty ViralBrothers chystají nebo co stojí za jejich úspěchem?

Nedávno jste vydali jubilejní desátý díl Debilních Keců. Který díl máte osobně nejraději?

Nejraději máme určitě Debilní Kecy Matek. Jelikož ten vztah k těm hláškám máme snad všichni stejný. Je neuvěřitelné, že nás ty mámy vychovávají všechny stejně :)

Debilní kecy Studentů se zabývaly výhradně středoškoláky. Máte v plánu i verzi pro vysokoškoláky? A jaké další Debilní Kecy chystáte?

Ano, je to tak. Nakonec jsme se zaměřili na středoškoláky, protože střední školou prošlo více lidí než vysokou, čili byl větší potenciál virality. Vysokoškoláci jsou určitě ale také silná skupina a takový díl máme rozpracovaný. Otázkou je, kdy ho dotvoříme :)

Své aktivity prezentujete jako kombinaci virální zábavy a marketingového sdělení. Přizpůsobujete témata Debilních Keců svým sponzorům, nebo si je naopak vybíráte?

Vybíráme si. Chceme hlavně dělat tu svoji tvorbu a dobře na ni napasovat sponzora. Proto je důležité vybrat toho správného :)

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

ViralBrothers jsou momentálně nejpopulárnějším projektem na československém Youtube. Prozradíte nám tajemství Vašeho úspěchu? Jak prorazit na internetu?

Podle nás je to všechno jen o práci. Nic nikdy nevznikne jen tak. Mnoho lidí si myslí, že jsme udělali Debilní Kecy a to nás proslavilo. Nikdo už ale nevidí ty roky dřiny, co jsme se snažili udělat virál a nikdy se to nedařilo. Tyhle zkušenosti, sbírání know how, feedbacku a hlavně velká žízeň po úspěchu nám nakonec dovolila prorazit.

V posledních dnech jste také získali Cenu redakce časopisu Strategie. Co pro Vás toto ocenění znamená?

Nic výjimečného. Je to nějaké poplácání po zádech a na to si my moc nepotrpíme. Nás vždy nejlépe a nejvíce ohodnotí lidé na internetu. Ti, kteří určují, zda si to dají na svoji zeď, zda to budou sdílet, zda se jim to bude líbit. Takže za větší úspěch považujeme jakékoliv video, které baví miliony lidí. Nicméně Strategii určitě děkujeme, vážíme si, že se jim chtělo nás takhle ocenit :)

PODÍVEJTE SE NA VIDEA ZE ZÁKULISÍ NATÁČENÍ:

Můžeme se kromě dalších dílů série Debilních Keců těšit i na jiné, nové projekty?

Ano, určitě. Hledáme stále nové a nové formáty, spoustu máme rozpracovaných. To je ale to, co mnoho lidí nevidí. Za každým videem je spoooooooooousta práce :)

Jistě máte za sebou spoustu rozhovorů. Co považujete za debilní otázky?

Např.:

1.    Jak vás to napadlo točit?

2.    Jsou ty pomsty real, nebo fake?

3.    Jak prorazit na internetu? :o))

ViralBrothers

Skupinu ViralBrothers tvoří nepokrevní bratři Erik Meldik a Čeněk Stýblo. Na virální videa se oba specializují již několik let, nezávisle na sobě pracovali mj. pro internetovou televizi Stream.cz. Dohromady se dali v roce 2011 a od té doby spolu natočili několik desítek videí. Jejich nejpopulárnějším projektem se stala série Debilní Kecy, vytvořená podle úspěšného zahraničního modelu. V současné době patří ViralBrothers mezi největší fenomény české internetové komunity.

Text: Mojmír Sedláček

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější