Vize 2025: Obhájci vítězství znovu uspěli, tentokrát s reformami bankovnictví

Vize 2025: Obhájci vítězství znovu uspěli, tentokrát s reformami bankovnictví

Nadace Penta oznámila vítěze 8. ročníku esejistické soutěže Vize 2025. Komise složená ze zástupců Penty ohodnotila z 83 přihlášených prací 6 nejlepších a mezi vítěze rozdělila 16 tisíc eur. Vítězné práce vynikly nad ostatními svojí originalitou, logickými postupy a závěry a znalostí dané problematiky.

Vítězi se stali letos 2 soutěžící, kteří se na pomyslných stupních vítězů neobjevují poprvé – Miroslav Tabernaus za práci „The four building stones, missing from the foundations of modern banking“ a Beata Bogusz za „Banking 2025“. Oba studenti se soutěže Vize 2025 zúčastnili již opakovaně a pokaždé je hodnotící komise vybrala mezi nejlepší. Ve svých letošních esejích se soustředili na vývoj bankovních služeb a produktů.

„Velmi nás potěšil zájem a kvalita prací. Sektorům zdravotnictví a bankovnictví se Penta dlouhodobě věnuje, proto jsme se rádi nechali inspirovat i vizemi nastupující generace. Jak poukázali i studenti, vidíme velký prostor pro zapojení soukromého sektoru do zdravotnictví a zvýšení jeho kvality a efektivity, stejně tak ve zvyšování kvality služeb v retailovém bankovnictví,“ řekl Jaroslav Haščák, Managing Partner Penty.

„Z několikaleté zkušenosti vidíme, že se úroveň myšlení a znalostí vysokoškolských studentů v Česku, Slovensku a Polsku rok od roku zvyšuje. Rád bych poděkoval všem zúčastněným studentům, že s námi sdílejí svoje vize, které nás inspirují i v našem podnikání,“ dodal.

Vítězové 8. ročníku soutěže Vize 2025:

1. místo (5000 eur) – Miroslav Tabernaus (Vysoká škola ekonomická v Praze) a Beata Bogusz (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie)

2. místo (3000 eur) – Jakub Šindelář (Vysoká škola ekonomická v Praze)

3. místo (1000 eur) – Paweł Chrzan (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), Martin Smatana (Imperial College London) a Martin Kolář (1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy)

Vítězné eseje budou vyvěšeny na webových stránkách Penty www.pentainvestments.com. Výherci budou rovněž pozváni na slavnostní předání cen do Prahy.

O Pentě

Penta je středoevropská investiční skupina, založená v roce 1994. Působí v sektorech private equity a v realitním developmentu. V private equity spravuje jediný fond svých partnerů, akcionářů společnosti. Její portfoliové společnosti zaměstnávají více než dvacet pět tisíc lidí a konsolidované příjmy těchto společností dosáhly v roce 2010 výše 2,1 miliardy eur. Penta investuje především do oblastí retailu, zdravotnictví, letecké výroby, strojírenství, energetiky, zábavního průmyslu a bankovnictví. V oblasti realitního developmentu začala Penta investovat v roce 2005 a v současnosti realizuje projekty v Česku a na Slovensku. Penta působí ve více než deseti zemích Evropy a má svoje zastoupení v Praze, Bratislavě, Varšavě, Limassolu a Amsterdamu.

Více na www.pentainvestments.com

Letošního ročníku Vize 2025 se zúčastnilo 79 vysokoškolských studentů z Česka, Slovenska a Polska se svými esejemi na tato témata:

1. Bankovnictví 2025. Co Vám v současnosti na bankovních službách jako klientovi nejvíc chybí? Kam by se měly bankovní služby a produkty posunout v roce 2025? Jaký bude kontakt banky s klientem?

2. Zdravotnictví 2025. Proč ve zdravotnictví chybějí peníze? Kde je největší prostor pro zefektivnění zdravotnictví? Bude zdravotnictví v roce 2025 fungovat efektivněji?

3. Veřejný vs. soukromý zájem. Vůle lidu vs. developerské a infrastrukturní projekty. Kdo a jak by měl řešit konflikt mezi soukromým zájmem investora a zájmem dotčené veřejnosti (města, obce, komunity, občané)?

Soutěž vyhlašuje Penta již tradičně s cílem ocenit originální myšlenky mladých lidí na témata z byznysu a veřejného života. Do všech osmi ročníků Vize 2025 bylo přihlášeno již 573 esejí, přičemž odměněno bylo 66 z nich. Penta tak za historii soutěže rozdělila studentům odměny v celkové výši 83 000 eur.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější