notebook, slečna (ilustrační foto)

5 věcí, které byste měli vymazat z počítače. Ideálně hned

Často při pohledu na vaši plochu slýcháte: „Tý jo, takových věcí na ploše”? Jsou vaše složky plné náhodných věcí a trvá několik minut, než najdete něco tak jednoduchého, jako je týden stará seminárka nebo fotka z loňské dovolené? Pokud ano, je čas na digitální detox. Ne váš, ale tentokrát vašeho počítače nebo notebooku.

Máte 30 minut? Dobře, tak pojďte do toho:

1. Screenshoty/snímky obrazovky

Přetáhněte všechny opuštěné snímky obrazovky z plochy rovnou do koše. Pokud se jich nechcete zbavit nebo je budete někdy potřebovat, rovnou je roztřiďte do potřebných složek.

2. Zastaralé dokumenty

Smažte všechny ty dokumenty, které jste vytvořili v roce 2015 a které už nemají zrovna aktuální informace. Třeba složka s materiály na seminárku z volitelného předmětu. Fotografie, které stejně máte na Facebooku, Drivu i na pevném disku. Všechno pryč.

TIP: Pokud přece jen nemáte odvahu některé dokumenty smazat, vytvořte si složku "Pravděpodobně ke smazání" a přesuňte tam vše, co nedokážete jen tak hodit do koše. Ale vsadíme se, že tu složku nikdy neotevřete ;).

3. Stahování

Tady je to jednoduché - otevřte složku a odstraňte vše, co jste už dlouho neotevřeli. Budete tam mít plno nepotřebných dokumentů, emailů, fotek apod., které jste stáhli z internetu. Pryč s nimi.

mobily v ruce
work
Dokážeme být ještě vůbec offline?
12. 2. 2019
4 minuty tipů pro real life

4. Aplikace, které jste nikdy nepoužili

Koukněte do složky Aplikace. Najdete tam nějakou, kterou zřídka používáte? Nebo tu, kterou jste stáhli na nějaký projekt a už ji nepotřebujte? Smažte to.

5. Staré poznámky

Ať už používáte systém digitálních poznámek nebo obyčejný blok/papír, projděte to a smažte všechny staré seznamy úkolů, poznámky o schůzkách a připomenutí.

Jak jednoduché, že? Tak hurá do toho.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější