pilot - stíhačky - ilustrační foto

Expertka z NASA i elita královského letectva míří do Prahy

Toužíte po kariéře v letectví? Chcete se setkat se světovými osobnostmi tváří v tvář? Skvělé, tak si pojďte konečně splnit sen! 10 světových řečníků přednášejících o nejžhavějších tématech v oboru, více jak 12 workshopů vedených známými leteckými společnostmi a až 450 účastníků, kteří se mohou stát těmi nejlepšími v oboru. To vše přinese mezinárodní konference Flying 4 Students konající se 8. a 9. března v Betlémské kapli v Praze.

Akci zahájí Susan Ying, která získala doktorát z leteckého inženýrství na věhlasné Stanford University a následně pracovala u společnosti Boeing na pozici ředitelky výzkumu nových technologií. Kromě jiného byla u vývoje úspěšného vojenského transportního letounu C-17 Globemaster III. Vysoké inženýrské pozice zastávala rovněž v NASA, ve které se zároveň dostala do finálního výběru astronautů.

A na koho dál na akci narazíte? Jména vystupujících jsou opravdu lákavá:

Program nabídne i vystoupení Justina Hughese, jehož kariéra v britském Královském letectvu (RAF) vyvrcholila jeho působením na postu zástupce velitele akrobatické skupiny Red Arrows. Jako špičkový stíhací pilot dosáhl vysoké kvalifikace opravňující ho vést komplexní letecké operace po celém světě.

Foto: Flying 4 Students

Flying 4 Students ale nabídne i domácí letecké odborníky světové úrovně. Své zkušenosti bude sdílet například Jan Jurek, který působil jako inspektor ICAO a viceprezident Qatar Airways pro letový provoz.

Budete mít možnost se seznámit i se špičkovými vojenskými piloty, kteří vystoupí v panelové diskuzi. Plukovník Jaroslav Míka byl vynikajícím velitelem 211. taktické letky vyzbrojené letouny JAS-39 Gripen a nyní svými zkušenostmi přispívá k procesu řízení bojové připravenosti a výcviku stíhacích pilotů českého letectva. Promluví i kapitán Ivo Kardoš, současný nejlepší display pilot Gripenu.

Zajistitěte si místo i na některém z workshopů, které budou vedeny experty ze zúčastněných firem leteckého průmyslu.

Akce se zároveň ponese v networkingovém duchu a bude na ní mnoho příležitostí navázat cenné kontakty jak s účastníky z řad studentů i nestudentů, tak i se zástupci firem a významnými hosty. Akce se koná ve spolupráci s Fakultou dopravní ČVUT při příležitosti oslav 25 let založení fakulty.

Více informací a vstupenky na konferenci hledejte na webu projektu.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější