AYLP 2019

Mladí lídři se sjeli do Tater. Jaký byl letošní Aspen Young Leaders Program?

Čtyři dny interaktivních workshopů, diskuzí, sdílení osobních zkušeností a navazování kontaktů. To byl program 34 mladých lídrů ze zemí střední Evropy, kteří koncem března v rámci 8. ročníku programu Aspen Young Leaders Program vyrazili do slovenských Tater. Čím se různorodá skupina z oblastí jako byznys, veřejný sektor, sport, věda, kultura i neziskový sektor zabývala?

Cílem celého prodlouženého víkendu bylo nabídnout mladým profesionálům prostor uvažovat nad společenskými hodnotami, které jsou zásadní pro dnešní společnost, a formulovat nezbytné kvality a schopnosti současného lídra. Účastníci s různým profesním zaměřením, cíli a směřováním měli možnost společně prozkoumat výzvy a konflikty, kterým vedoucí představitelé čelí při tvorbě politik a strategií pro jejich organizace, komunity či je samotné.

Robert Sovík
work
U nás by se mu to nepovedlo. V USA ale Robert skloubil sport a studium bez problémů
2. 4. 2019
4 minuty o spojení studia a sportu

A kdo v tomto vzdělávacím programu zastupoval Českou republiku? Mezi účastníky byl například Robert Sovík (USA Sport & Study), Zuzana Vuová (první česká mládežnická delegátka v OSN) a mnoho dalších českých talentovaných lídrů, kteří jsou úspěšní nejen ve svých oborech, ale zároveň cítí odpovědnost za společenské dění a jsou občansky aktivní.

Na úvod mladé lídry přivítali Pavel Řehák (viceprezident Aspen Institute CE) a Pepper de Callier (zakladatel Aspen Institute CE).

Účastníci si během víkendu poslechli řadu inspirativních osobních příběhů - například od generálního ředitele České spořitelny Tomáše Salomona, který nabídl svůj pohled na to, co to znamená být dobrým lídrem. Nebo od generála Petra Pavla o jeho cestě na pozici předsedy vojenského výboru NATO a o leadershipu v armádě.

Foto: Aspen Young Leaders Program

Miky Škoda, zakladatel závodu LowCost Race, si připravil workshop na téma jak čelit strachu a přeměnit ho na pozitivní energii, třeba prostřednictvím vystoupení z komfortní zóny.

Foto: Aspen Young Leaders Program

Zakladatel mezinárodního festivalu dokumentárních filmů věnovaných problematice lidských práv Jeden svět, Igor Blaževič, si pro účastníky připravil workshop zaměřený na dilemata, kterým humanitární pracovníci a organizace musí čelit při podpoře lidských práv po celém světě.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Nechyběl ani Yemi A.D., zakladatel JAD Productions a účastník prvního ročníku Aspen Young Leaders Programu, který hovořil o budoucnosti kreativity a jejím přesahu v digitální době.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Aby celý víkend nebyl jen o debatách, nechyběla návštěva nedaleké ocelárny v Podbrezové, která mladým lídrům ukázala realitu průmyslové práce.

Foto: Aspen Young Leaders Program

Hlavním záměrem bylo rozproudit diskusi a propojit mladé talenty. A to se povedlo!

Aspen Young Leaders Program

Aspen Young Leaders Program, který je pořádán středoevropskou pobočkou mezinárodní neziskové organizace The Aspen Institute, je určen pro mladé lídry (ve věku 25-40 let) z Česka, Slovenska, Maďarska nebo Polska, kteří jsou úspěšní ve svých profesích a kteří se zároveň zajímají o současné společenské, politické i technologické výzvy. Hlavním cílem programu je povzbudit účastníky, aby přemýšleli nad základními kvalitami, které jsou v dnešním světě nutné pro to být úspěšným lídrem.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější