Víte, jak se obléknout?

Víte, jak se obléct na promoci, abyste si neuřízli ostudu?

Někdo oblečení k promoci zas tak neprožívá a klidně na sebe hodí šaty z dovolené, jiný se zase nese pro diplom jako labuť v dokonale padnoucí plesové róbě. Ani jeden z těchto extrémů ale není zrovna ideální. Ale co si na sebe vzít, abychom tento důležitý životní milník prožili oblečení správně?

Pánové to mají, ostatně jako obyčejně, s výběrem o něco jednodušší. I tak se často dopouštějí módních přešlapů. Základem je tmavý oblek, světlá košile a kravata. Oblek nemusí být nutně černý, košile nemusí být nutně bílá.

Tenisky zapomeňte doma

Zato u bot a ponožek je to dané poměrně strikně. Pánové si ale myslí, že tenisek ala Kurt Cobain a sytě žlutých ponožek si u obleku nikdo nevšimne. Jenže všimne. Na následné oslavy se klidně přezujte, ale k příležitosti promoce to vydržte v černých společenských botách a černých ponožkách.

Jenom žádné vulgarity

Něžné pohlaví to má o něco složitější. Má totiž možnost vybrat z tolika variant, že k přešlapu dojde dost často. Doporučujeme si obléknout šaty. Pozor, měly by být dlouhé minimálně ke kolenům, kratší šaty budou v kontrastu s taláry působit až vulgárně. Kromě stehen zkuste schovat i ramena. Není nutné se nasoukat do šatů s dlouhými rukávy, ale šaty s tenkými ramínky nebo úplně bez nejsou vhodné, a to i v případě, že jsou dlouhé až na zem.

Absolvent
work
Absolvent a úřady: Co je potřeba zařídit po státnicích?
10. 6. 2019
2 minuty rad co po škole

Důležité jsou i barva a vzor. Uvědomte si, že nejdete na koktejlovou party u bazénu ani na romantické rustikální rande. Jinými slovy, kytičkové vzory a křiklavé barvy se nehodí. Volte raději modré, béžové či pastelově růžové odstíny. Menší aplikace nebo krajka nevadí, zůstaňte ale decentní.

Milujete černou? My taky. Ale…

Jestli máte dost času a prostředků na výběr, raději se vyhněte černým šatům. Černá se hodí ke každé příležitosti, o tom žádná. Ale vzhledem k tomu, že promoce se často konají přes den, působí pak zástup slečen v černých šatech poněkud pohřebním dojmem.

Pokud nepatříte k fanynkám šatů, klidně se oblékněte do kalhotového kostýmku tmavších odstínů. 

Nezanedbejte ani podstatné detaily

Silonky pod šaty by měly mít tělovou barvu. Hlavně žádné vzory a kreativně vyvedené podkolenky. Nutné jsou i uzavřené boty, a to právě kvůli tělovým silonkám. Páskové sandálky, kterých vyčuhují prsty v silonkách, nevypadají zrovna vábně. Stejně tak nedoporučujeme polokozačky.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější