Za účast u voleb pivo zdarma, láká studenty pivovarník Bernard. Nově více piv!!

Za účast u voleb pivo zdarma, láká studenty pivovarník Bernard. Nově více piv!!

Netradiční způsob, jak nalákat mladé lidi k volebním urnám, zvolil soukromý pivovar Bernard v Humpolci. Studentům všech středních a vysokých škol nabídl za volební hlas pivo zdarma. Nyní svou nabídku na základě silného ohlasu ještě zvýšil!

"Pokud alespoň 85 procent plnoletých studentů v jedné třídě podepíše čestné prohlášení, že půjde volit, a papír jim potvrdí škola, dostane třída od mého pivovaru bečku piva zdarma," říká Bernard s tím, že nabídka původně pro 250 tříd z celého Česka, které se přihlásí mezi prvními, byla během dnešního dne navýšena na 570 sudů!!

Zkrátka nepřijdou ani studenti vysokých škol. Prvních 1250 (původně tisíc), kteří písemně slíbí, že půjdou volit, dostanou od Bernarda bednu s dvaceti lahváči piva. Stanislav Bernard pro soutěž zřídil internetovou stránku www.pojdtevolit.cz, kde si mohou studenti stáhnout podpisový formulář.

Nejde o podporu pravice

Nezáleží přitom vůbec na tom, koho budou studenti volit. Výsledky školních voleb ovšem jasně ukázaly, že mladí lidé sympatizují spíše s pravicovými stranami – hlavně s TOP 09 a ODS, naopak pro ČSSD dopadly průzkumy na školách absolutním propadákem.

Ani Bernard se svými sympatiemi k pravicové politice netají. Po předloňských krajských volbách vylepil billboardy, na kterých se svým tradičním sloganem "Svět se zbláznil" pozastavoval nad drtivým vítězstvím ČSSD. Ve stejnou dobu neúspěšně kandidoval do Senátu jako nezávislý na kandidátce ODS.

Foto: Studenta

Sporná propagace alkoholu

Odborníci však nevidí přínos výzvy jednoznačně. Například na zpravodajském portálu novinky.cz se vyjádřil jihlavský psychiatr a odborník na závislosti Miroslav Skačáni: „Psychologickou hodnotu a pozitivní efekt to může pro mladé lidi mít. Na druhou stranu ale nevidím nic dobrého v propagaci alkoholu.“ Podle něj ale soutěž napadnutelná není. „To bychom pak mohli napadnout třeba politické strany, které na mítincích a akcích nabízejí pivo za dvě koruny nebo zdarma,“ podotkl Skačáni.

Ředitelé škol: Je to spíše dobrý nápad

Pivovarník Bernard říká, že nechce podporovat pití alkoholu u mladých, a tak nabízí na požádání i bečku nealkoholického piva. Nicméně nelze očekávat, že například mezi maturanty bude o nealko pivo valný zájem.

Sami ředitelé škol reagují na aktivitu Bernarda spíše pozitivně – studenti pivu stejně holdují, a takto se aspoň podaří zvýšit jejich zájem o aktuální dění. Uzávěrka soutěže o sudy piva zdarma je 26. května.

Tomas Karlikus

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější