Lokální kompas Lomp.cz: Povinná výbava každého studenta

Lokální kompas Lomp.cz: Povinná výbava každého studenta

Přečtěte si sousloví Lokální kompas a z prvních dvou písmen prvního slova a druhé dvojice písmen druhého slova sestavte zkratku. Vyjde vám LOMP, což je název nového projektu, který právě rozbíhá již úspěšný podnikatel Václav Liška. Kdysi to byl student jako vy, a to na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Přichystal pro vás něco speciálního.

I bez peněz do hospody vlez!

Jste student? V tom případě je o vás známo, že jste věčně bez peněz. Nemělo by to však znamenat, že se k vám bude kdokoli chovat jako k chudému příbuznému. Jako student, který se rozhodl své poslední drobné investovat do piva nebo do zmrzliny (proč ještě někdo nevymyslel zmrzku s příchutí piva?), máte plné právo dostat stejný servis jako třeba hospodský štamgast. Stalo se vám někdy, že na vás někdo jako na studenta ohrnoval nos? Odmítl vás snad výčepní obsloužit nebo byl jednoduše protivný? Vykřičte to do světa a zavařte mu pod ekonomickým kotlem! Internetové stránky Lomp.cz jsou totiž místem, kde můžete, či byste dokonce měli, žalovat. Nebo chválit.

Foto: Studenta

Od hospody přes radnici do porodnice a zase zpátky

Pokud si na Lomp.cz vytvoříte vlastní profil a stanete se tak registrovaným uživatelem, můžete na stránky vložit hospodu, kde se vám stalo příkoří, a pořádně ji zkritizovat. Ostatním uživatelům, kterých jsou tam od startovního roku 2009 desítky, tak poradíte, kterým nepříjemným prostorům se mílovými kroky vyhnout. A oni vám. A nemusí zůstat jen u restaurací nebo barů. Zakladatel Lompu Václav Liška chce na tomto webu postupně střádat recenze na veškeré instituce každodenního života. My – studenti – pak jistě uvítáme možnost přečíst si nějaký ten drb o vysokých školách nebo o nejnovějším bankovním účtu pro studenty.

Dnes na účet Lomp.cz

Ať studujete v jakémkoli městě, ať pocházíte z jakékoli dědiny, můžete na Lomp.cz vložit svůj pozitivní nebo negativní názor na obchod, ve kterém jste nakoupili, nebo třeba na kostel, v kterém jste se právě pomodlili. Pokud byste chtěli svůj statut studenta trochu finančně podpořit, zaktivujte svůj spisovatelský um a vložte na Lomp.cz co nejvíce hodnocení během jednoho týdne. Budete-li nejaktivnější a zároveň nejoriginálnější, získáte od Lompu tisíc korun, které za vás a vaše přátele portál zaplatí ve vašem oblíbeném podniku. Ať nikdo netvrdí, že si studenti neumějí poradit.

Foto: Studenta

Náš student, náš pán

Budete-li vkládat dobré recenze, s hlavou a patou, budou se vám za vaše aktivity načítat body. Pro nejaktivnější uživatele se pak v budoucnu chystají pravidelné workshopy a setkání. Vzhledem k tomu, že téměř padesát procent uživatelé Lompu jsou studenti, můžete se tak setkat i se zajímavými lidmi. A co vám – studentům – vzkazuje Václav Liška? Ať už jako návštěvníkům Lomp.cz nebo budoucím podnikatelům? „Život je krátký na to, aby člověk ztrácel čas a nervy s nekvalitními službami a servisem. Díky internetu a moderním technologiím si můžete užívat „luxusu“ a nakupovat či chodit jen tam, kde si vás váží a dokážou vás jako zákazníka ocenit. Využijte toho!“

Eva Samšuková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější