Začátek nové éry...

Začátek nové éry...

Začátky jsou skvělé. Někdy můžou být nejisté nebo neočekávané, ale vždycky jsou vzrušující a mají takovou tu lákavou příchuť nového dobrodružství. Třeba takového, které nás – redakci Studenty – čeká už teď o prázdninách.

Od dob Stipu a nejistých začátků v provizorní kanceláři na kolejním pokoji jsme se za těch krásných jedenáct let naší existence vyvinuli v největší celostátní magazín pro univerzitní studenty v Česku. Zažili jsme výzvy, boje, vítězství a všechny ty zážitky, které by vydaly na tisíce článků. Byli jsme jich tak plní, až nám jednoho dne prostě naše kanceláře v Anglické ulici v Praze přestaly stačit. A bylo načase jít dál.

Od příštího vydání tak už Studenta nebude vycházet pod hlavičkou společnosti Studenta Media. Nebude se už – zcela záměrně neúspěšně :) – snažit vypadat jako Tomášův oblíbený Zeit Campus a nebude se v pátek večer posílat do tisku za Adamova remcání, že tohle nebo tamto by udělal jinak. Bude vycházet v rámci mediálního domu Economia s daleko větším potenciálem, než by pod hlavičkou našeho miniaturního vydavatelství vůbec kdy mohla. Hrdě se zařadí mezi celostátní tituly a projekty, jako jsou DVTV, Hospodářské noviny, Respekt nebo Ekonom, a všichni pevně věříme, že jim neudělá ostudu.

Přibudou nové možnosti, nové projekty a nové zajímavé výzvy, kterých se nemůžeme dočkat. Tak už to dál nezdržujme, poděkujme našim zakladatelům Adamovi a Tomášovi za to, že jsme tu od začátku mohli být s nimi, že jsme se mohli podílet na tom, jak Studenta rostla a dospívala, a že ji teď můžeme jako spokojení rodiče vyvést do velkého světa prestižních médií. Protože víme, že to zvládne. Protože je skvělá. Protože je naše.

Takže díky, kluci. A na budoucnost!

Markéta, Radka & tým

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější