Začněte budovat svou kariéru: navštivte Career Days 2011!

Začněte budovat svou kariéru: navštivte Career Days 2011!

Jestli jste studenti posledních ročníků a poohlížíte se po budoucí práci, určitě si přečtěte tyto řádky. Nepíšeme návod, jak udělat bleskovou kariéru, ale přidáváme skvělý tip, jak vykročit vstříc budoucím zaměstnavatelům.

Jako studenti vysokých škol jste určitě zaznamenali na svých univerzitách nejrůznější stánkové veletrhy pracovních příležitostí, které pořádají nejrůznější firmy a organizace. Tyto akce mají za cíl prezentovat zaměstnavatele před studenty. Že Vám taky vadí neosobní ražení těchto prezentací a ruší Vás hluk na chodbě nebo ve vestibulu, kde se akce koná? V tom případě je tu začátkem března trochu odlišná akce zaměřená na kariéru studentů a prezentaci největších společností.

Tou akcí jsou Career Days. Je to jedinečné setkání studentů s manažery nejznámějších společností působících především v oblasti služeb, prodeje, financí a poradenství. Career Days se konají mimo akademickou půdu v reprezentativních prostorách hotelu Diplomat v Praze. Student dychtící po skvělé práci se tak musí sám zvednout a dojet si do Prahy, kde na něj čekají zástupci firem. Už svou účastí dává svým budoucím zaměstnavatelům najevo, že mu na jeho kariéře záleží.

Foto: Studenta

Na Career Days si studenti volí ze široké nabídky individuálních setkání se společnostmi. Zpravidla každé setkání trvá hodinu v uzavřených skupinkách okolo 20 studentů. Za tu dobu mají manažeři prostor představit svou firmu, jejich pracovní příležitosti pro studenty a třeba nastínit průběh výběrového řízení. Studenti tak na rozdíl od barevných letáčků z blízka poznají, jestli jim daná společnost opravdu sedí.

Dalším bodem programu Career Days jsou tréninky na rozvoj manažerských dovedností, které doručují vybrané společnosti. O tyto tréninky je každoročně mezi studenty veliký zájem. Pro komunikativní studenty jsou určené panelové diskuze. Studenti spolu se zástupci vybraných firem diskutují nad aktuálními tématy, které se točí kolem kariéry a leadershipu.

Že se vyplatí cestovat do Prahy z celé republiky, potvrzuje i tehdejší student karvinské univerzity Peter Jandura. Na loňských Career Days si padl do oka s ČSOB a v současné době u nich pracuje jako marketingový specialista. Career Days se letos konají ve dnech 2. a 3. března a pro studenty je opět připravená sleva na zpáteční jízdné u Českých drah. Chcete-li vyřešit svou kariéru nebo jen získat přehled o pracovních možnostech, stačí si natisknout CVčka, zaregistrovat se přes internet a přijet do Prahy.

Foto: Studenta

Více informací na www.careerdays.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější