Kde hledat svou vysněnou práci?

Kde hledat svou vysněnou práci?

Existuje několik způsobů, jak si najít práci. Pokud jste těsně před ukončením studia nebo čerstvým absolventem vysoké školy, poradíme vám, kam jít svou vysněnou práci hledat!

Ne, nebudete ztraceně obíhat stánky firem, ani dostávat letáčky na každém kroku, jako na běžných stánkových veletrzích, ani čekat dlouhé minuty než se probojujete na řadu k zástupcům firem a prohodíte s nimi pár slov. Máme pro vás lepší tip! Co takhle vyrazit za prací do metropolitní Prahy a strávit tady celé dva dny v luxusních prostorách hotelu, kde se můžete v klidu potkat a pobavit přímo s HR manažery daných firem? Zní to jako sen?

Pokud už máte bližší představu o své vysněné práci, dokonce víte, pro jakou společnost byste chtěli pracovat, možná právě s jednou z těchto společností se budete moci naživo setkat na netradičním pracovním veletrhu Career Days, kde každoročně vystoupí více než 20 top společností z ČR. Každá firma má svou vlastní hotelovou místnost, kde se můžete elegantně usadit a poslechnout si představení firmy v uzavřené skupince 25 lidí, celých 50 minut. Určitě tak nezanikne vaše osobnost, která by mohla zapůsobit právě na HR manažery.

Foto: Studenta

Tito manažeři se vám budou věnovat i na připravovaných trénincích, které jsou zaměřené na rozvoj soft skills, jako např. time management, modelové situace assessment center apod.. Interaktivní trénink o marketingu vám představí i samotná kosmetická společnost L´OREAL, která vám názorně předvede zavádění nového produktu na trh. Kdo ví, možná i vy se dostanete do hledáčku fotoaparátu.

Volné chvíle mezi setkáním a tréninkem s jednotlivými společnostmi budete moci využít na doprovodné konferenci. Vystoupí na ní více než 25 inspirativních řečníků z různých oborů na téma trh práce a osobní rozvoj. Z vystupujících se představí např. Ivo Toman, Karel Janeček, Tomáš Hajzler a mnoho dalších.

Na dojmy z loňské konference jsme se zeptali studentky Jitky z Hradce Králové:

Podle mého názoru konference úžasně doplňuje celý koncept Career Days. Loni se mi podařilo dostat na spoustu setkání s firemními představiteli, ale když jsem zrovna měla pauzu, vždy jsem se šla podívat na konferenci a efektivně tím využila volný čas. Díky tomu jsem se dozvěděla zase něco nového. Mnohokrát mě dokonce i mrzelo, že „musím“ odejít na další přihlášený trénink a nemohu doposlouchat zajímavé myšlenky řečníků, kteří zde vystupovali.

To, že se přijedete podívat na Career Days si představte, jako by vás firma právě pozvala na pohovor, po tom, co jste napsali strhující životopis. Dáme vám proto pár triků, jak se na toto živé setkání s firmami co nejlépe připravit:

 1. Poznejte společnost

  Před samotným setkáním s firmou na Career Days si o ní zjistěte co nejvíce. Při vzájemné diskuzi tak budete schopni udržet hodnotný rozhovor, reagovat na otázky, či dávat správné odpovědi. To firma jistě ocení. Ujistěte se, že máte alespoň základní vědomosti o poslání firmy, vizi, její hlavní činnosti a produktech. Informace můžete jednoduše najít na webových stránkách firmy, či na sociálních sítích, které využívají.

 2. Mějte jasno v tom, co hledáte

  Jestliže máte jasnou představu o pozici, na které byste rádi pracovali, rezervujte si místo na setkáních právě těch společností, které tuto pozici nabízí. Hledejte podle zaměření firmy. Šetříte tak čas sobě i společnosti.

 3. Prezentujte své silné stránky

  Ve chvíli, kdy se vám podaří navázat osobní rozhovor s HR manažerem firmy, buďte připraveni argumentovat, proč právě vy jste pro danou firmu tou pravou osobou. Je proto dobré mít připravené krátké představení – kdo jsem, co studuji, čemu se věnuji a na jaké pozici bych se chtěla realizovat v dané společnosti.

 4. Životopis s sebou

  Zaujali jste HR manažera a projevil o vás zájem? Skvěle! Pro jistotu si s sebou přineste několik kusů životopisů. Pokud jsi nebudete jistí, že forma vašeho životopisu odpovídá posledním pravidlům, rádi vám poradí personalisti z personálních agentur, kteří budou přímo na místě.

Foto: Studenta

Teď si už jen stačí do kalendáře poznamenat termín pracovního veletrhu Career Days,

a to 7. - 8. března 2013 v Corinthia hotel Prague.

Těšit se můžete i na Career Days after party v pátek 8.3. v podniku Techtle-mechtle. Užijeme si tak společně noční Prahu.

Na akci je potřeba si zakoupit vstupenku a registrovat na stránkách www.careerdays.cz

Přejeme vám hodně štěstí při hledání vysněné práce!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější