Zvířata se mají nejlépe na kolejích v Brně. Bobry a dikobrazy vám tam ale nepovolí

Zvířata se mají nejlépe na kolejích v Brně. Bobry a dikobrazy vám tam ale nepovolí

Cítíte se na kolejích v cizím městě osamělí a toužíte sdílet svůj nový domov s němou tváří? Pokud nestudujete zrovna veterinu, máte na většině kolejí smůlu. Poradíme vám, kde si můžete svého domácího mazlíčka vzít na kolej legálně s sebou.

Pokud si bez věrného kamaráda neumíte život na koleji vůbec představit, pak je pro vás nejjednodušší realizovat svoji lásku ke zvířatům na veterině. V Brně smějí zvířata nejen na koleje, ale psa si podle zkušeností studentů můžete vzít i na většinu přednášek. „Na přednášky chodí hafani normálně, někteří vyučující říkají, že za chvíli bude na přednáškách víc psů, než lidí,“ sdělují si své zkušenosti na studentských fórech mladí veterináři.

I koleje VFU Brno chov zvířat povolují. Platí tu však poměrně přísná pravidla. Můžete mít nejvíc dva jedince nebo akvárko či terárko o obsahu maximálně 60 litrů. Musíte za ně také pravidelně platit 25-50 korun měsíčně. A nemůžete chovat, co se vám zachce. S jedovatými pavouky a hady, krokodýly či plazy většími než jeden metr podle kolejního řádu nepochodíte. Papoušky vám nechají všechny, kromě arů a kakaduů, ze savců se musíte rozloučit s vaším milovaným dikobrazem, bobrem nebo kapybarou.

S pejskem nebo kočkou (i menšími mazlíčky) se můžete nastěhovat i na koleje Vysoké školy báňské v Ostravě. Stačí vyplnit žádost. Podobné je to i na kolejích na Jižním Městě v Praze. Vedení kolejí se zvířatům nebrání, musíte ho ale nahlásit a k žádosti přiložit i fotografii zvířete. Nesmíte si sem ale nastehovat moc velké psy (vyšší než 60 cm v kohoutku), krysy, myši nebo štěňata.

Foto: Studenta

Na většinu ostatních kolejí v republice se zvířata nesmí podívat ani na návštěvu. Na Vysoké škole ekonomické nebo na Karlově univerzitě můžete zkusit písemně požádat vedení o výjimku. Podmínkou je, aby proti vašemu mazlíčkovi nic neměli vaši spolubydlící. Podle zkušeností studentů uspějete spíš s menšími druhy jako jsou křečci nebo králíci.

Někteří studenti volí jinou taktiku – zvířata nenahlásí a doufají, že na to vedení nepřijde. V takovém případě se ale vystavujete nebezpečí, že kvůli své kočce dostanete pokutu nebo dokonce přijdete o střechu nad hlavou.

Míša Raková

foto: http://www.freedigitalphotos.net/

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější