10 pravidel, jak si užít majáles

10 pravidel, jak si užít majáles

Cítíte to? Už přichází… Jaro! A s ním popíjení piva na zahrádce nebo běhání v parku. Každý na jaru miluje něco jiného, ale na jedno se těší všichni bez rozdílu – období oslav jara, studentského života a mládí – majáles. Přestože jde o veselou záležitost, jsou věci, které ji mohou pokazit. Koukněte na deset zásad, díky kterým si největší studentské oslavy v Praze, Brně a Hradci Králové užijete na dvě stě procent!

1) Hlavně vstupenku

Na fesťák toho vlastně moc nepotřebujete. Loni byl položkou číslo jedna fešný čipový náramek, letos se nostalgicky vracíme k papírové vstupence. Takže tu si prosím nezapomeňte.

2) Slunce ani déšť nás nezastaví

A máme tu další bod ze série „co s sebou“. Určitě si nechcete druhý den mazat ramena smetanou nebo naopak zalehnout s rýmičkou. Počasí je nepředvídatelné, proto si vezměte baťoh (nebo využijte kabelek kamarádek) a do něj přihoďte opalovací krém a deštník. Praktičtější typy si na sebe vezmou kšiltovku a pláštěnku.

3) Pozor na plyny

Drogy prostě nechte doma. Ne všem to voní a děla dobře. Milovníci vodních dýmek svou slabost také budou muset ve prospěch většiny oželet. Malý uhlík může totiž nadělat velké škody.

4) Pivo, pivko, pivečko

Zlatavý mok teče proudem, ale všechen ho stejně nevypijete. Ale když se o to pokusíte, budete se sice chvíli cítit jako bůh, o pár hodin později už to s vámi zas tak zářné být nemusí. Zkuste proto občas strčit kalich pod proud limonády nebo tak něco.

5) Melouny nech doma

Věříme, že máte tablet, drahý smartphone a čtyři kreditky v každé kapse, ale nikdy nevíte, kde vám vypadnou. A víme, jak je to v davu se signálem, takže si stejně nezavoláte. Je těžké opustit své technické miláčky, ale už byste je taky nemuseli nikdy vidět. Tak jim to zkuste vysvětlit, je to jen na pár hodin…

6) Ani zvířátka, ani zbraně

Pejsci určitě taky vrtí ocasem při pomyšlení na zelenou pláň a festivalovou hudbu, ale na tuhle party mají bohužel vstup zakázán. Podobně je to s noži, sekerami, pistolemi a jinými zbraněmi, se kterými vás sekuriťáci u vstupu hned odhalí. Jedinou povolenou zbraní jsou silné hlasivky, které budou vyřvávat songy společně s kapelami.

7) Dolče Gabánu ušetři

Víte, co je na majálesu nejlepší? Že nikdy nevíte, jak to s vámi dopadne. Vaše krásné značkové oblečení může získat celou škálu nových přírodních barev. Trocha zelené od trávy, sem tam pivní flek. Doporučujeme si brát na sebe něco, čeho vám nebude líto, když se náhodou rozhodnete udělat z triček lano a přetahovat se.

8) Před Majálesem abstinovat

Šetřete síly na top party jara. Před osudným dnem M to s pitím (a učením) nepřehánějte. Prostě pomozte své pravé noze, aby byla tou, která ráno první stoupne na podlahu. Neoficiální vstupenkou je totiž nejenom dobrá, ale přímo skvělá nálada.

9) Kategorický imperativ „po studentsku“

Už starý pařmen Kant říkal, že pokud se nebudete chovat jak hovada, ostatní vás budou taky brát v pohodě.

10 ) Jsme ready!

Zopakujte si body 1 až 9. Hotovo? Tak to udělejte ještě jednou. Skvělé. A teď už nezbývá než vyčkávat, až si to budete moct pořádně užít. Vlastně proč vyčkávat, doprovodné majálesové akce začínají už na apríla.

Text: Jekatěrina Tkačenko

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější