3 000 000 Kč pro váš podnikatelský nápad! Soutěž Startup roku 2010 začíná

3 000 000 Kč pro váš podnikatelský nápad! Soutěž Startup roku 2010 začíná

Podnikaví studenti z celé republiky se ode dneška mohou přihlašovat do dalšího ročníku prestižní studentské soutěže o nejlepší projekt Startup roku, která se opět uskuteční v prostorách VŠE Praha. Vítěz má možnost získat investici až 3 miliony Kč a podporu byznys anděla při realizaci projektu, 10 finalistů si odnese mobilní zařízení HTC Desire.

Jak soutěžit?

Pořadatelem a investorem soutěže je Kamil Vacek, který prostřednictvím vlastní společnosti Glocal Consulting, a.s. aktivně vyhledává startup projekty. Hlavní myšlenku soutěže objasňuje slovy: „Pomáháme studentům realizovat podnikatelské sny“. Do soutěže se mohou pomocí elektronického formuláře přihlásit jednotlivci i libovolně velké týmy do věku 27 let, kteří s podnikáním nemají žádnou zkušenost, ale i ti, kteří jsou již podnikatelsky aktivní. „Soutěžit se bude tradičně ve dvou kolech a slavnostní vyhlášení vítězů proběhne za přítomnosti médií,“ dodává Kamil Vacek.

Samotné soutěži budou předcházet 3 informační schůzky, na kterých studenti mohou pokládat své dotazy přímo Kamilu Vackovi a vítězi prvního ročníku, Jakubovi Havrlantovi. Schůzky proběhnou v Praze ve dnech 4.10. na VŠE, 12.10. na UK a 26.10. na ČZU. Informace o časovém rozvrhu a místnostech konání naleznete na www.startuproku.cz nebo na Facebooku.

Uzávěrka přihlášek je 5.11.2010 a první kolo soutěže proběhne 11.11.2010. V porotě ani letos nebude chybět Taťána le Moigne, Country manager Google ČR, Jan Binar, generální ředitel komunikační agentury Mc Cann-Ericsson, Ondřej Fryc, zakladetel mall.cz nebo Ondřej Bartoš, podnikatel a byznys anděl.

Úspěchy předchozích ročníků

Soutěž vznikla v roce 2007 a doposud z ní vzešly 3 zajímavé projekty – 2007: bezrealitky.cz, 2008: mujinstruktor.cz a 2009: easy parking.  Historicky první vítěz, Jakub Havrlant, a jeho projekt bezrealitky.cz získal v roce 2008 Křišťálovou lupu za nejlepší projekt českého internetu a v roce 2009 se spojil se strategickým partnerem Allegro. Profily všech vítězů si můžete prohlédnout na www.startuproku.cz.

Foto: Studenta

Více informací, včetně elektronické přihlášky, najdete nawww.startuproku.cz.

Jarmila Ptáčníková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější