5 netradičních míst pro valentýnské rande

5 netradičních míst pro valentýnské rande

Blíží se Valentýn, což je doba lásky a zamilovaných. Jak praví reklamy, letáky a poutače v obchodních řetězcích, zlatnictvích a květinářství.

Den svatého Valentýna, pojmenovaný po světci, který za vlády římského císaře Claudia II. na tajňačku oddával vojáky s jejich něžnějšími polovičkami, přestože císař armádě svazky zakazoval, se i u nás stává nejen účinným marketingovým zvoláním, ale i veskrze oblíbeným dnem, na který se těší všechny šťastně zadané dívky. A kterého se obávají všichni jejich kluci.

Kromě toho, že v zásadě nevíme, co našim drahým polovičkám koupit (Stačí kytka? Nebo navrch nějaká sladkůstka? Nebo něco úplně jiného?) - což je vlastně už tak nějak zažitá situace, při všech těch Vánocích, výročích a narozeninách - my ani netušíme, kde s nimi valentýnský svátek oslavit. Obvyklá restaurace, klub, kino, to asi zrovna neladí, chtělo by to něco speciálního. Máme pro vás pár tipů - některé dobré, jiné mnohem, mnohem méně.

KAM ANO?

Planetárium

Modré z nebe (což není úplně přesné, podle vědců je průměrná barva vesmíru béžová - jmenuje se Cosmic latte a v souboru webových barev ji naleznete pod kódem #FFF8E7) jako na dlani. Nechť hvězdy ozáří váš jiskrný cit! Podlehne bezesporu každá.

Veřejná doprava

Jenom tak nasednout a jet. Kamkoliv. Povídat si, dívat se z okna, rozdělit si sluchátka a poslouchat stejnou hudbu (na střídačku, ať můžete otestovat a obdivovat skvostný hudební vkus toho druhého) - hlavně společně.

Botanická zahrada

Jsi jako růže snová. Nebo támhleta orchidej. V botanické zahradě to hraje barvami a vůněmi navrch - ženy a květiny jsou navíc nádherná kombinace. Doporučuje 8 z 10, ty zbylé dvě jsou alergické na pyl.

Zakázané místo

Zakázané ovoce chutná nejlépe - a jste čuňata, jestli hned myslíte na „kontaktáž“. Vezměte ji kupříkladu na střechu paneláku, na hřbitov (ten sice není zakázaný, ale pachuť čehosi nepřijatelného u něj zůstává), do nějaké dávno zavřené továrny. Chuť zakázaného je sladká a plná - pro rande ideál.

Kavárna Potmě

Absolutní tma. Může být něco romantičtějšího, než když budete společně zakopávat (třeba se vás chytí i za ruku!) a pod pláštěm noci si do oušek špitat něžnosti? Tma má svoje kouzlo.

KAM NE

Fotbal/Hokej jiné

Pokud není fanatická fanynka, není kotel při derby zrovna čupr místem pro rande. Bordel, smrad a uřvaní chlápci - a nemyslete si, že vy se chováte a vypadáte lépe.

Punkový koncert

Dobře, punkový koncert může mít jisté kouzlo (když se při pogu dotýkáte a dotýkáte a dotýkáte) - opět však platí jen na fajnšmekryně. Něžnější duše dozajista nezaujme.

Striptýz

Snad jste si nemysleli něco jiného?

Text: Josef Horký

Foto: https://www.flickr.com/photos/pagedooley/

Kytku byste teda donést měli

Květiny na valentýnský svátek kupuje podle statistických údajů 64 % mužů. Chcete risknout, že vás bude považovat za burana? Alespoň jednu růži byste své milované přinést měli. Největší podíl ve Valentýnském prodeji květin zastupují samozřejmě kvalitní červené růže. Neméně oblíbenou alternativou jsou květiny laděné do růžova. Může se jednat o vazbu z růží, alstromerií či královských lilií. Za rozvoz zaplatíte jen 199 Kč.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější