9 filmových hitů, které vás v zimním semestru dostanou do kina

9 filmových hitů, které vás v zimním semestru dostanou do kina

Letní filmová sezóna se sice úspěšně zakončila, to však neznamená, že není nač se ve zbytku roku těšit. Naopak. Každý z následujících měsíců přinese alespoň jeden biják, který si zaručeně nemůžete nechat ujít! Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější, čím si můžete oddychnout od učení.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Celých deset let jsme museli čekat na druhou noirovou návštěvu města hříchu. Nakonec režisér Robert Rodriguez svým slibům skutečně dostál a spolu s tvůrcem kultovní komiksové série Sin City Frankem Millerem natočil další film plný násilí, nahoty a drsných charakterů s vlastním pojetím spravedlnosti. Nejde však o pokračování – hlavní příběh druhého dílu se odvíjí paralelně vedle některých linií z předchozí části. Dwight se, jak už to tak bývá, zamiluje do nesprávné ženské. A tak musí platit.

Premiéra: 4. 9.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Zmizelá

Málokterý režisér se těší takové pověsti, jako David Fincher. Každý snímek tvůrce mnohých hitů (Sedm, Klub rváčů) je žhavě očekávanou záležitostí. Nejinak je tomu i v případě Zmizelé, adaptace bestselleru americké autorky skvostných thrillerů Gillian Flynnové. V ní se Nickovi (Ben Affleck) ztratí v den pátého výročí žena. A zatímco se po Amy (Rosamunda Pikeová) rozjede kolosální pátrání, Nick sám se po sérii nalezených důkazů stává hlavním podezřelým. Celá země se ptá: Zabil svoji ženu?

Premiéra: 2. 10.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Soudce

Film o odcizených rodinných vztazích v kombinaci se soudním dramatem. Na první pohled nic, co by diváka mohlo zajímat. Ovšem hraje-li egocentrického právníka, pro něhož je vítězství více než morálka, Robert Downey Jr. a jeho otce, stárnoucího maloměstského soudce, který je obviněn z vraždy, Robert Duvall, je třeba zbystřit pozornost. Hank se z velkoměsta vrací do míst svého dětství, aby otci pomohl s obhajobou – ale nejprve si k sobě budou muset nalézt cestu.

Premiéra: 23. 10.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Interstellar

Christopher Nolan. Režisérská hvězda z ranku těch nejzářivějších se po závěrečném dílu trilogie o Temném rytíři pouští do sci-fi jako ze zlatých časů žánru. Na Zemi nastávají kruté časy, jejichž vlivem přestává planeta stačit k uživení všech lidí. Skupina astronautů cestuje skrze černou díru kvůli nalezení naděje – nového místa, kde by mohlo lidstvo zakotvit. První trailery slibují Spielbergovsky laděný film o hodnotách, kombinovaný s vizuálně opulentní podívanou jako z dílny páně Kubricka. Těšíme se.

Premiéra: 6. 11.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Fury

Pořádné válečné drama není nikdy na škodu. Obzvlášť, když se v něm Brad Pitt vrací nakopat několik tuctů náckovských zadků. V režii Davida Ayera (geniální policejní thriller Patrola) se seznámíme s pěti americkými vojáky, kteří prožívají pád Německa na sklonku Druhé světové války v jediném tanku. A právě pouze tato pětice se má postavit mnohonásobné přesile nepřítele. Sebevražedná mise slibuje šťavnatý divácký zážitek – jen se potěšte trailerem a jeho skvělou atmosférou.

Premiéra: 13. 11.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Hunger Games: Síla Vzdoru 1. část

Nemusíte patřit mezi fanoušky téhle young adult dystopické série (ať už v podobě románů od Suzanne Collinsové či jejich filmových adaptací), nemůžete však popřít fakt, že Hunger Games jsou ohromným hitem. Závěrečný díl trilogie je pro účely stříbrného plátna po vzoru Harryho Pottera či ságy Stmívání rozdělen na dvě části – ta první slibuje počátek vzdoru vůči Kapitolu. Vzdoru, jehož se stala Katniss symbolem. Dokáže se lid, který dívku následuje, postavit diktatuře a přežít?

Premiéra: 20. 11.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Hobit: Bitva pěti armád

S nejvyšší pravděpodobností na dlouhou dobu poslední návštěva Středozemě. Závěr putování Bilba Pytlíka, čaroděje Gandalfa a družiny trpaslíků vedené Thorinem Pavézou, bude patřičně horký. Nejenže se po dlouhých letech spánku probudil drak Šmak a míří srovnat se zemí Jezerní město Ezgaroth, zároveň se schyluje k bitvě gigantických rozměrů, jíž se účastní všechny rasy Středozemě. Poklid hobitího Kraje se zdá být v nedohlednu.

Premiéra: 11. 12. 2014

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Exodus: Bohové a králové

Velký biblický epos už jsme v kinech dlouho neměli. Teď se do oblíbeného žánru zlaté éry Hollywoodu pouští Ridley Scott, který má s historickými velkofilmy mnohé zkušenosti (Gladiátor, Království nebeské, Robin Hood). A vybral si jednu z nejznámějších částí Starého zákona – Mojžíšovo vyvedení židovského lidu z egyptského otroctví. Jako dítě byl Mojžíš vychováván coby adoptivní potomek faraóna Sethiho, a proto je jeho úkol ještě těžší, než „pouhé“ rozestoupení vod Rudého moře: musí se postavit svému bratru, faraónu Ramsesovi.

Premiéra: 25. 12.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Cesta lesem

Legendární broadwayský muzikál na plátnech kin! Čarodějnice se chce pomstít mnohým pohádkovým postavám, a proto vymyslí zákeřný plán. Popelka, Červená karkulka, Jack se svými fazolemi, Rapunzel – skutečně si myslíte, že žili šťastně až do smrti? Nekonvenční pohádka v režii Roba Marshalla (Chicago) s luxusním obsazením – Johnny Depp, Meryl Streepová, Anna Kendricková, Emily Bluntová, Chris Pine – vás možná přesvědčí o opaku.

Premiéra: 8. 1. 2015

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Text: Josef Horký

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější