Bez peněz do posilovny nelez! Tipy, kde se zpotit skoro zadarmo

Bez peněz do posilovny nelez! Tipy, kde se zpotit skoro zadarmo

Cvičení je zdravé a je nutné, pokud nechcete vláčet břicho po zemi. Může se ale prodražit. V posilovnách musíte často platit relativně vysoké měsíční poplatky, za kurzy vysolíte několik tisícovek najednou. Jsou však i alternativní možnosti sportování, které vás budou stát jen pár korun nebo vůbec nic – jen vaši energii.

Jedním takovým způsobem je cvičení na dospěláckých prolézačkách. Jedná se o venkovní posilovací parky s odolnými stroji, na kterých můžete cvičit zdarma na čerstvém vzduchu a nikoliv ve zpocené a zapařené posilovně. Takové parky můžete najít ve většině českých měst a obcí. Například v Praze na Vyšehradě, v Brně, v Hradci Králové, v Plzni, v Kladně, v Písku nebo v Opavě. A není třeba vydat ani korunu. Jen na vás možná budou pokukovat kolemjdoucí.

Cvičení před televizí ještě stále není out. Jen buďte trochu modernější a pusťte si třeba počítač. Na Youtube je mnoho videí s cvičením, s tipy a triky na zhubnutí. Jednou z nejslavnějších Youtube cvičitelek se stala Jillian Michaels s programem 30 Days Shred. Každý den si zacvičíte 20 minut a za třicet dní byste už měli vidět výsledky. Sice krutou trenérku po pár minutách začnete ze srdce nenávidět, na dvacet minut denně ale žádné výmluvy neplatí!

Foto: Studenta

Sportovat můžete každý den při cestě do školy nebo i do hospody. Stačí si odepřít vývozy a svozy na eskalátorech a raději zatnout půlky a vyšlápnout je po svých. Už po několika krocích začnete cítit slabé pálení, a když vyšlápnete více eskalátorů denně, druhý den ráno si při výskoku z postele na váš výkon jistě vzpomenete. Taktéž je dobré zapomenout na výtahy a do vyšších pater chodit po schodech.

Foto: Studenta

Konzole Wii nebo novější Kinect jsou také velmi atraktivní možností cvičení přímo doma. Speciální infračervené a 3D kamery sledují váš pohyb a navádějí vás ke správnému cvičení. Vy si tak můžete užívat širokou škálu fitness a jiných pohybových her. Když vás posilování omrzí, stačí jen kliknutím přepnout třeba na golf. Počáteční investice je vyšší, ale v posilovně pak už do konce života neutratíte ani korunu. Výhodou je, že se na nákup můžete složit se všemi spolubydlícími.

Svoje kola a kolečkové brusle nemusíte oprašovat jen o víkendech. Města jsou protnuta cyklostezkami s hladkým povrchem, kde vás to tolik „nevydrncá“. Nemůžete se cítit lépe, než po půlhodinové cestě do práce na kole. Jedna z nejlepších tras je bezpochyby cyklostezka v Praze vedoucí ze Zbraslavi až do centra přímo podél Vltavy.

Sport, který můžete s chutí praktikovat každý den, a to dokonce vícekrát, je bezpochyby sex. Stále se sice vedou spory o tom, jestli se při něm kalorie opravdu spalují. Ale kdo by to řešil, že?

Text: Jana Samšuková

Foto: sxc.hu, http://www.jillianmichaels.com

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější