Brigáda v kasínu: Často po mně hází karty a žetony

Brigáda v kasínu: Často po mně hází karty a žetony

Jedné spolužačce z gymplu hrozně nešla matika. O to víc jsem byla překvapená, když mi řekla, že už dva roky rozdává karty při pokeru. Studuje v Plzni a hraním a rozdáváním pokeru na Rozvadově se docela slušně uživí. Jak se člověk stane dealerem a jak to chodí v kasínu jsem zjišťovala od Míši Remešové (22).

Míšo, musíš při práci hodně počítat?

Určitě, počítám neustále – hlavně procenta. Z každé hry totiž musíme odevzdávat pět procent kasínu. Ale už mi to jde úplně automaticky samo.

Jak jsi se stala krupiérkou?

K práci jsem se dostala přes kamaráda, se kterým jsem hrávala poker – nejdřív jenom doma, ale pak mě jednou vzal na větší turnaj do klubu. To poker v Plzni ještě začínal a mě to hodně chytlo. Nejdřív jsem se tam chodila jen dívat tak dvakrát týdně, pak jsem začala i hrát a nakonec mi majitel nabídl, jestli tam nechci rozdávat.

Jak dlouho ses musela zaškolovat?

Šéf toho klubu mi zařídil kurz, kde jsem se naučila základy. Pracovala jsem u něj a jednou mě pozval na Rozvadov, kde byl větší turnaj a měli málo dealerů. Tam se mě pak ptali, jestli bych v jejich klubu nechtěla pracovat nastálo – to jsem kvůli škole nemohla, ale domluvila jsem se, že jim pojedu pomáhat právě na ty větší turnaje o víkendech.

Kolik si rozdáváním vyděláš?

No, tak vydělám si rozhodně nad studentský poměry, nemůžu říct přesnou částku, ale kdybych to měla porovnat s mojí předchozí brigádou – dělala jsem servírku – tak je to asi třikrát tolik.

Dostáváš i dýška – jako ve filmech, kde vítěz vždycky přihodí dealerovi část žetonů?

Tipy samozřejmě dostávám. Hlavně když hráči rozdám dobrý karty, tak mi dá tak okolo padesáti korun z každý hry. Během celý hry se tam nashromáždí několik tisíc a to se pak dělí mezi dva tři dealery.

Pokoušel se tě někdo při hře sbalit?

No tak, protože poker nerozdává tolik holek, ani není tolik hráček, tak určité snahy byly. Hlavně mají blbý narážky, ale na to člověk musí bejt zvyklej. Když pak hráči hodně prohrávají, tak jsou i dost nepříjemný na dealera, ale ten jim nemůže nic říct.

Řešila jsi nějakou hodně vypjatou situaci?

Takových bylo hodně, ale nic zásadního, možná je to i tím, že jsem holka, tak si tolik nedovolí. Ale celkem často po mě hází karty nebo žetony. Hlavně když mají dobrou ruku a protihráč vyhraje na horší kombinaci, tak viní dealera, že mu to špatně rozdal. To pak volám floormana, který takové situace řeší. Agresivní hráči můžou dostat zákaz vstupu do kasína na určitou dobu.

Ale jinak se úplně běžně při hře dost sprostě nadává.

Co bys poradila studentům, kteří nemají moc peněz, ale přesto by chtěli začít hrát poker?

Tak hlavně aby hráli jenom takový turnaje za peníze, které je nebudou mrzet, když o ně přijdou. Ať začnou třeba hrát turnaj za stovku, protože kvůli prohraný tisícovce by třeba týden jedli suchý rohlíky. Já jsem si začala budovat tzv. bankroll, kde mám peníze vyhraný jenom z pokeru, takže mě pak nemrzí, když o větší část přijdu.

Malé okénko pokerového slangu

Agressive player – agresivní hráč, hodně sází, ať má jakékoliv karty

Floorman – stará se o stoly, vedoucí pokeru, určuje pravidla

Chips – žetony

Labutě – kombinace dvě dvojky

Rainbow – karty na flopu mají každá jinou barvu

Porno – kombinace 6 a 9

Nuts – nejlepší možná kombinace

Pražský nuts – král, sedm

Brněnský nuts – pět, devět

Audi – kombinace Q, sedm

Hummer, Klatovy – 7, 2, nejhorší startovní kombinace v pokeru

Míša Raková

Staňte se fanouškem Českého pokeru na Facebooku.

Pokud vás více zajímá poker, koukněte na stránky pokerové ligy nejen pro studenty: Unipoker.cz.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější