Kde se vyplatí být studentem?

Kde se vyplatí být studentem?

Studentský život má mnoho výhod. Jako třeba slevy skoro na všechno. Studenta za tebe vyhledala ty nejzajímavější slevy, které můžete začít využívat ihned. Pokud ještě nemáš ISIC kartu, neváhej a zařiď si ji ještě dnes online (a navíc – pokud máš studentské konto, banka ti ji zpětně proplatí).

Cestování - Studentské výhody dostaneš nejen v MHD

Chystáš se do zahraničí? S ISICem dostaneš slevu skoro na všechno. Od letenky (Letuska.cz pro tebe má 10% slevu a studenty zvýhodňují i www.easyjet.com) až třeba po průvodce Lonely planet (20 %). Paříž zase příjemně překvapí všechny studenty volným vstupem na veškeré stálé expozice v muzeích a památkách. A nezapomeň se pojistit – Uniqua nabízí studentům cestovní pojištění na celý rok už od 200 Kč.

Jako student dostaneš slevy i na lyžování u nás i v zahraničí. Většinou se jedná o 5 procent na celý pobyt  - ubytování i skipas (více na http://lyzovani.chytrepalice.cz).

Elektronika

Každý student potřebuje pořádný noťas na školní poznámky i zábavu. A být studentem se při nákupu elektroniky opravdu vyplatí. Dostaneš slevu například na HP (až 30 % !), Apple (5 %) příslušenství od firmy Dicota (20 – 30 %) nebo software od Microsoftu (Windows 7 se slevou 65 % a další slevy).

Zábava

Od učení a stresu ze zkoušek je potřeba se čas od času odreagovat – i v těchto chvílích máš na výběr z nepřeberného množství výhod. Baví tě tanec? Určitě oceníš 20% slevu na kurzy. Využij i slevu do kina – v Palace cinemas, nebo Cinemacity max. za 129,- . A i když je léto ještě daleko – teš se na vstupné na festivaly za polovic.

Jídlo

Klasikou mezi studenty je pizzerie Einstein kde vám dají 2 pizzy za cenu jedné. Musíte jen obsluhu upozornit před samotnou objednávkou. Bohužel tu ale negativní reference  převažují nad těmi kladnými. Slevy pro studenty nabízí i fastfoody (McDonald´s, KFC nebo Panerie) – například Subway k nákupu jednoho sendviče a pití přihodí druhý sendvič zdarma. Stylové restaurce Pravěk nabízí studentům slevu 20 – 30 % z celkové ceny účtu.

Ostatní

I studentům v posledním tažení se může ISIC hodit. Na http://dum-tisku.cz/cz/index.php?t=5&i=diplomkyISIC poskytují slevu 20 %, tak proč kromě potu a slz za diplomku zbytečně platit víc peněz?

Míša Raková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější