Career Days 2015: Jak se připravit a co nabízí nového

Career Days 2015: Jak se připravit a co nabízí nového

Mezinárodní studentská organizace AIESEC Česká republika pořádá 23. ročník veletrhu kariérních příležitostí pro vysokoškolské studenty a absolventy z celé České republiky. Career Days je tu pro ty, kteří chtějí víc! Již 23 let spojuje studenty a absolventy vysokých škol s předními zaměstnavateli světového měřítka. 

Organizační tým Career Days 2015 pro studenty připravuje interaktivních setkání s firmami a tréninky s manažery a řediteli předních firem z celé České republiky, a to v luxusních prostorách Corinthia Hotel Prague na Vyšehradě. Během tohoto dvoudenního veletrhu se účastníci poznají s firmami a s firemní kulturou dané společnosti na setkáních a trénincích. Také můžete využít příležitosti setkat se s personalisty v HR kavárně, zasoutěžit si o zajímavé ceny, nebo si náročněji odpočinout v relax zóně.

Career Days, veletrh kariérních příležitostí pro náročné, se uskuteční již 12 a 13. března 2015 v Corinthia Hotel Prague na Vyšehradě.

Vstupenku si na oba dny můžete koupit za 100 Kč. Program najdete ZDE.

Otázky pro Kateřinu Kochovou (PR a Media Manager Career Days 2015)

Foto: Studenta

Jaká je nejčastější chyba, které se studenti na veletrhu dopouští?

Nejčastější chyba studentů je předpoklad, že budou chodit od stánku ke stánku a zjišťovat podrobnosti o stážích ve firmách až na místě, jak se na běžných veletrzích děje. Avšak my přinášíme jedinečný koncept padesátiminutových setkání, či dvouhodinových tréninků, na které je třeba být občas připraven. Je trapné nevědět vůbec nic o dané firmě, zvláště když se tam pak chcete ucházet o místo. A na Career Days je příležitostí, kde ukázat své CV mnoho. Další chybu bych asi viděla v nevyužití celého potenciálu veletrhu. V letošním roce pořádáme kromě setkání a tréninků také celodenní konferenci nebo „HR kavárnu“ (posezení u kávu s odborníky a diskuze na dané témata.)

Co byste studentům před veletrhem doporučila?

Připravit se, najít si něco o daných firmách, na které jdete (her a případových studií během setkání s firmami je nespočet a spoustu účastníků odchází s mnoha balíčky, pokud jsou aktivní).

Dále je dobré si předem rozmyslet, co v životě chtějí dělat, aby jim s tím případně odborníci uměli, co nejlépe pomoci, či je jen nasměrovat. Určitě není na škodu si vytisknout několikrát své CV. Na setkáních a trénincích jsou HR manažeři, kteří je můžou vyzvat k předání životopisů. Popřípadě si ho můžete na místě zkontrolovat (viz „Check CV“ na Career Days).

Je důležité vhodně se obléknout? Sledují tento faktor zaměstnavatelé i na veletrhu?

Nijak striktní to asi není. Avšak veletrh kariérních příležitostí pro náročné se koná v 5hvězdičkovém hotelu. Takže obecně doporučuji semi-formal, protože v teplácích by se cítili špatně! Pokud nevíte, můžete se podívat na našich stránkách v sekci Galerie, jak se oblékli účastníci v minulém roce.

Vadí personálním manažerům, když se studenti ptají na něco, co si mohou dohledat on-line? Mohla byste uvést konkrétní příklady otázek, na které by se studenti neměli podle vás ptát, a které jsou naopak vhodné?

Nemyslím si, že kterákoliv otázka je špatná. Mnohdy jsou na internetu informace strohé a vysvětlení a proniknutí do tajů tamní společnosti tváří v tvář prostřednictvím jeho zástupce je přínosnější. Otázky typu :„Proč bych měl jít přímo k vám? Proč bych měl pracovat zrovna pro vás?“ nejsou vhodné. Sami HR manažeři je považují za bezpředmětné a arogantním přístupem podle nich studenti nic nezískají.

Pokud přemýšlí jít do firmy na stáž, nebo srovnávají různé pozice u více firem, je dobré požádat o detailní popis pozice a s ní spojených úkolů, tím dávají také najevo svůj zájem o společnost. Mimo jiné se dozví o kompetencích a odpovědnostech, které po nich budou požadovány. Dále se studenti ptají, jaké možnosti dalšího rozvoje a vzdělávání daná společnost nabízí, protože mezi svými vrstevníky znají ty, kteří již „naletěli“ a nebyli firmou dostatečně motivováni.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější