Cena Emila Škody: Titul, zkušenost i výhra

Cena Emila Škody: Titul, zkušenost i výhra

Chystáte se psát diplomku z oblasti dopravního strojírenství nebo už jednu takovou máte v šuplíku? Neschovávejte si ji pro strýčka Příhodu! Buďte jako Michal Culek loni, popadněte šanci za pačesy a vyhrajte až 80 tisíc korun. Jak? Přihlaste svou práci do Ceny Emila Škody!

Někteří z vás už letos své závěrečné práce odevzdali, jiné to v nejbližší době čeká, a než se nadějete, budete mít před jménem titul. Nespěchejte ale tolik a ještě se na chvíli zamyslete nad tím, kolik dlouhých hodin a kolik úsilí vás práce stála. Nebyla by škoda uložit ji jen tak někam na dno šuplíku? No my si myslíme! Proto máme dobrou zprávu – společnost Škoda Transportation se ve spolupráci s Nadací ČVUT Media Lab i letos rozhodla ocenit studenty nejlepších diplomových a doktorských prací v republice, a vy klidně můžete být mezi nimi. Stačí se jen přihlásit!

Třeba jako Michal Culek, dnes už absolvent Aplikované mechaniky z Fakulty strojní při ČVUT, který Cenu Emila Škody získal loni. „Moje diplomová práce se jmenovala Návrh hrubé stavby skříňové lokomotivy – analýza pevnosti a tuhosti. Zabýval jsem se v ní návrhem nové bočnice pro lokomotivu Škoda a její pevnostní kontrolou dle evropských norem,“ vysvětluje Michal, který věděl, že se chce do soutěže přihlásit, ještě předtím, než práci začal psát. Právě proto si taky téma zvolil z nabídky společnosti Škoda Transportation a při psaní se maximálně snažil o to, aby se jeho práce dala následně využít i v praxi. A odborníci ze Škodovky mu s tvorbou práce rádi pomáhali.

„Strávil jsem spoustu hodin prací na výpočetním modelu, tak aby z něj vycházely použitelné výsledky, a taky jsem strávil hodně času nad přípravou modelu pro výpočet a navrhováním konstrukce, se kterým mi pomáhali právě odborníci ze Škodovky,“ vzpomíná Michal na to, jak tvorba práce probíhala.

Cena Emila Škody

Studujete nebo jste studovali technickou univerzitu kdekoliv v Česku? Chystáte se psát, píšete nebo jste napsali diplomovou nebo doktorskou práci? Je vaše práce zaměřená na dopravní strojírenství a kolejovou dopravu? Pokud jste třikrát odpověděli ano, neváhejte a přihlaste se do soutěže o Cenu Emila Škody. Můžete jenom získat – zkušenosti z praxe, pomoc profesionálů z oboru a výhru až 80 tisíc korun. Pro víc informací spěchejte na www.skoda.cz/cena-emila-skody.

Nejen teorie, hlavně praxe

„Moje práce v sobě zahrnovala v podstatě dvě diplomové práce, konstrukční a návrhovou část i výpočetní část. Hodně času jsem také věnoval tomu, aby byla čitelná a neobsahovala jen strohá fakta, ale i věci z historie a konstrukce lokomotiv. Díky spolupráci s odborníky jsem získal velké znalosti o konstrukci elektrických lokomotiv a jejich navrhování a to jsou zkušenosti, které se neztratí. Obecně si myslím, že Cena Emila Škody motivuje studenty, aby napsali co nejlepší práci, která by mohla navíc následně mít i užitek v průmyslové praxi, což se u většiny prací příliš často nevidí,“ dodává Michal, který – byť si po škole na chvíli odskočil jinam – nyní pracuje právě ve Škodě Transportation, v oddělení, které se zabývá konstrukcí hrubých staveb. „Díky zkušenosti jinde jsem zjistil, že chci stejně v životě dělat kolejová vozidla,“ usmívá se Michal.

A důvodů k úsměvu má hned několik – skvělou zkušenost, prvotřídní diplomku, pracovní uplatnění, a k tomu ještě lákavou výhru. Autoři nejlepších diplomových prací totiž získávají i finanční odměnu v hodnotě 20–80 tisíc korun.

Michal část z ní utratil za rozšíření řidičáku na motorku, část ještě padne na dovolenou a zbytek mu poslouží jako základ k šetření na auto. Jak byste s ní naložili vy? Zavřete oči, zhluboka se nadechněte, na chvíli se zasněte a pak se rychle přihlaste.

Text: Kristýna Dolejšová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější