reklama
 
Česká inovace otevírá čtvrtý ročník největší soutěže nových nápadů

Česká inovace otevírá čtvrtý ročník největší soutěže nových nápadů

Česká inovace otevírá čtvrtý ročník největší soutěže nových nápadů v Česku. Pokračuje tak úspěšný projekt, jehož cílem je podpořit tvořivost a zajímavé nápady malých a středních firem, jednotlivců, akademické sféry i veřejné správy. Prostřednictvím soutěže oslovuje inovátory bez ohledu na jejich věk, odvětví nebo zkušenosti. Posláním této akce je rozpoznat perspektivní inovace, ocenit jejich autory a podpořit uplatnění nových nápadů v praxi. Soutěžní projekty bude hodnotit nezávislá porota odborníků v pěti kategoriích. 
reklama

Uzávěrka soutěže je 21. listopadu tohoto roku, vítězové pak budou vyhlášeni koncem března 2015 na Festivalu České inovace v Národní technické knihovně v Praze.

Novinkou letošního ročníku je udělení ceny za kreativitu, která ocení netradiční novátorské řešení v praktickém životě, jenž může být teprve myšlenkou na počátku svého vývoje. V kategorii Inovační nápad budou hodnoceny inovace pocházející od jednotlivců nebo studentů, v kategorii Nadějná inovace budou posuzovány začínající firmy, Inovační hvězda zhodnotí malé a střední firmy, kategorie Inovativní firma je určená společnostem nad 250 zaměstnanců a pátá kategorie se zaměří na Inovace ve veřejné správě. Již druhým rokem se bude také vyhlašovat speciální cena za Společenskou prospěšnost inovace.

Oceněné Inovace budou mediálně zviditelněny, získají konzultační podporu pro další rozvoj, přístup k finančním zdrojům a kontaktům nejen na území ČR, ale také v zahraničí. Soutěž Česká inovace se orientuje především na praktickou podporu komerčního uplatnění nápadů. Důraz je kladen na dlouhodobou spolupráci se soutěžícími i po soutěži.

Minulého ročníku se zúčastnilo 127 projektů z celé České republiky, absolutním vítězem se stal LiCrete - beton propouštějící světlo, unikát v moderním stavebnictví a designu. S většinou soutěžících - inovátorů Česká inovace pokračuje ve spolupráci. Natočila video medailonky vítězů, pravidelně zveřejňuje články v odborných médiích.  Inovátoři mají možnost prezentovat své projekty na nejrůznějších akcích.

Česká inovace se snaží na území ČR vytvořit „inovační hřiště“, které dává inovativním lidem prostor pro zviditelnění a propagaci jejich nápadů jak v Česku, tak na mezinárodní scéně. Usiluje o vytvoření platformy, která podporuje inovativní myšlení a posílení konkurenceschopnosti České republiky. Díky zázemí partnerů a spolupracujících organizací Česká inovace vytváří soubor zkušeností, kterým podporuje realizaci zajímavých nápadů kohokoli v Česku. Generálními partnery České inovace jsou 3M Česko a Era.

Bližší informace na www.ceskainovace.cz.

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější