Ocenění za nejlepší inovační nápad míří za studentem Jihočeské univerzity

Ocenění za nejlepší inovační nápad míří za studentem Jihočeské univerzity

Projekt SPINNET (SPolupráce, INovace, NETworking) vědeckotechnických parků a vysokých škol zná svého vítěze. Stal se jím Jan Novák z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Cílem projektu, který byl vyhlášen spolu s výsledky dalšího podnikatelského projektu Vizionáři 2014, je ocenit nejlepší studentské nápady, které potenciálně mohou vést k přelomové inovaci s širokým sociálním dopadem.

Jan Novák letos uspěl se svým nápadem na uplatnění mikroorganismů v potravinářském a krmivářském průmyslu. Společnost vědeckotechnických parků v České republice označuje souhrnně všechny vědecké, technologické a inovační centra. A jedna z produkcí parků je právě projekt SPINNET. Cílem projektu je podpořit spolupráci mezi partnery projektu, definovanou cílovou skupinou, aplikační a veřejnou sférou. Partnery jsou mnohé vysoké školy a vědeckotechnické parky v regionech. Společnost také v rámci projektu pořádá semináře, vychází i elektronický zpravodaj a má svůj vlastní pracovní tým.

Projekt Vizionáři pořádá sdružení CzechInno ve spolupráci s partnery. Každý rok v rámci soutěže vyhlašují vítěze oboru českého podnikání s významným společenským, technologickým či ekonomickým přínosem. V letošním roce přišlo rekordní množství přihlášek. Projekt se koná pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky a jeho generálním partnerem je Komerční banka.

Text: Michaela Bůnová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější