Český kavárník přepisuje dějiny a letí s Bowiem do vesmíru

Český kavárník přepisuje dějiny a letí s Bowiem do vesmíru

Když NASA loni potvrdila, že na Marsu našla vodu, jednalo se o naprostou senzaci. Někteří to brali jako první důkaz, že ve vesmíru nejsme sami. To, s čím přišel jeden český kavárník, ale možná trumfne i samotný objev - rozhodl se, že na příštím Berlin Coffee Festivalu nachystá pro první stovku registrovaných účastníků speciální flat white, připravený z vody dopravené z Marsu! Nebude to ale jen tak, cena za exkluzivitu bude v přepočtu dva a půl tisíce korun.

Mikuláše Říhu k odvážnému předsevzetí inspirovala nedávno zesnulá legenda populární hudby.

„Davida Bowieho miluji odmalička a jeho hudba mě provází celý život. Když v lednu zemřel, hluboce mě to zasáhlo. Šli jsme s přáteli položit svíčku před jeho berlínský apartmán, kde strávil kus života. Jak jsem tam tak stál a z přilehlého baru začal hrát jeho hit Life On Mars, řekl jsem si: ‚Ty brďo, Miky, to je ono’," vysvětluje Říha, proč svůj exkluzivní nápoj pojmenoval Ziggy Flat White. Zároveň ale nechce rozkrývat svůj plán, jak dostat vodu z Marsu až do šálku. „Nebojte, je to vymyšlené, mám nahoře svoje lidi a intenzivně řešíme logistiku,“ zubí se pětatřicetiletý majitel kavárny Der Welt (česky „Svět“).

Kavárníkův nápad by tak mohl ve svém oboru odstartovat nový trend. Výběrová zrnka, oblíbené pražírny, minimalistický design, workshopy… To všechno už znají coffee nerdi jako svoje boty. Říhova výzva je hozenou rukavicí, na kterou se těžko bude hledat odpověď. Třeba se v budoucnu dočkáme i kávových astrobobů vypěstovaných ve sklenících na oběžné dráze.

Kavárníkovu smělou operaci M.A.R.S. můžete sledovat zde.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější