Cestuj levně: Talin. Něco mezi Berlínem a Krumlovem

Cestuj levně: Talin. Něco mezi Berlínem a Krumlovem

Chcete se tohle léto ještě někam podívat, ale do tradičních destinací typu Chorvatsko nebo Bulharsko by vás nedostali ani zadarmo? Tak proč nezkusit něco exotičtějšího a přitom pořád zůstat v Evropě! Třeba takové estonské hlavní město Talin má určitě co nabídnout. 

Jak se tam dostat?

V tomhle případě už to není tak jednoduché jako s Berlínem či Budapeští. Určitě ale stojí za to podniknout při cestě do Talinu rovnou několikadenní roadtrip a projet i ostatní pobaltské země a Polsko. Pokud ovšem nemáte tolik času, zvolte letadlo. Dá se tam dostat s různými aerolinkami a cena letenky se pohybuje kolem čtyř tisíc. Pokud máte štěstí, pořídíte ji i za méně.

Foto: Studenta

Kde přespat?

Ceny hotelů a hostelů v Talinu jsou velmi příznivé. Hostely jsou navíc opravdu student friendly, a tak nejen, že se tam k vám chová každý jako ke starému známému, ale nabízí se tu i spousta možností, jak ve městě trávit čas. Za všechny můžeme jmenovat třeba hostel Monk’s Bunk.

Foto: Studenta

Co přes den?

Kromě historického centra Talinu, které dýchá středověkou atmosférou a tak trochu připomíná náš domácí Český Krumlov, se tu nabízí i velká řada dalších možností. Můžete se například zúčastnit jedné z prohlídek města, které pořádají místní studenti. Ti vás zadarmo provedou po Talinu a poví vám všechno, co potřebujete vědět o jeho historii, přičemž dodají i pár zajímavých historek ze současnosti. Dále je určitě zajímavé navštívit Podmořské muzeum, moderní čtvrt Talinu nebo místní proslulé vězení. Na oběd nebo na večeři pak určitě zajděte do bistra Kukeke, kde si můžete vychutnat alternativní a cenově dostupnou kuchyni.

Foto: Studenta

Kam večer?

Jednou z proslulých večerních zábav v Talinu je pub crawl, kde vás zkušený průvodce provede několika nočními bary, jeden po druhém. V každém z nich se podává drink zdarma, přičemž celá tahle zábava stojí jen 10 EUR (pět, když přemluvíte organizátora).

Pokud neholdujete politice pub crawlu a radši se do barů vydáváte na vlastní pěst, zajděte do HETKu – hraje tam dost zajímavá hudba a servírují se opravdu skvělé drinky. Podobně jsou na tom i v Must Puudel nebo v café baru Kohvik Sinilind. Pokud chcete zkusit panáky v chemických zkumavkách, zajděte do Labor’s baru - jestli jste si v téhle chvíli svůj názor na pub crawl rozmysleli, vesele se tam můžete napojit na jeden z těch už probíhajících.

Text: Eliška Pokorná

Foto: Eliška Pokorná

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější