reklama
 
Máš už dost techniky? Vydej se na Cestu kolem světa!

Máš už dost techniky? Vydej se na Cestu kolem světa!

Na konci zkouškového se mnozí z nás cítí, jako kdyby z nich mozkomor vysál veškerou radost k životu. Ke štěstí potom některým stačí zaklapnout počítač a vyrazit do nejbližší hospody. Existují ale tací, co nostalgicky vzpomínají na dětské tábory a radši by dali přednost nějaké sportovní aktivitě nebo hře. A pro takové je tu Letní Technická přestávka aneb tábor pro dospělé, kde nejsou žádní mozkomorové, žádné počítače ani žádné mobily. 
reklama

Letní Technická přestávka je desetidenní tábor pro vysokoškolské studenty, ale i další dospělé starší 18 let. Pořádají ho dobrovolníci z řad studentů i absolventů různých vysokých škol a koná se vždy na přelomu července a srpna. LTP je plná outdoorových aktivit a součástí jejího programu jsou i intelektuálně zaměřené činnosti. Cílem organizátorů je sblížit lidi podobného ražení a vytvořit pro ně sportovně zaměřený i vzdělávací prostor určený k poznání sebe sama i druhých. Skrze sportovní i strategické, denní i noční týmové hry, táboráky a hvězdné nebe nad hlavou v přírodě, kde není signál a světelný smog.

Foto: Studenta

A o čem bude letošní, již desátý ročník Letní Technické přestávky? Tentokrát se tábor odehraje na téma Cesta kolem světa. „Letošní ročník bude na pomezí zážitkového pobytu a tradičně laděného tábora. Budeme hodně cestovat – proplouvat mezi kontinenty, pronikat do tajů dalekých asijských zemí, objevovat skrytá zákoutí Arábie, bojovat s drsnými podmínkami ruského impéria…“ píší organizátoři na stránkách LTP. „Tvé unavené oči si odpočinou od tabletu, a když budeš chtít kamarádům vyprávět své sny, prostě si k nim sedneš u snídaně, místo abys jim spamoval facebookové zdi. Odpovědi na své otázky nenajdeš na Googlu, ale zajímavém stanovišti. Vlasy Ti rozcuchá svěží vánek, příjemnější než vichr na eskalátorech.“

Foto: Studenta

Technická přestávka má i svou zimní verzi a její komunitu tvoří lidi, kteří si chtějí navzájem pořádat zážitkové akce všeho druhu, ať už je to divadlo, společenské a šifrovací hry, výlety do přírody nebo taneční kurzy, a přitom se vídají celý rok. Myšlenka Technické přestávky je jednoduchá: i dospělí si umějí a chtějí hrát. A nepotřebují k tomu internet.

Sleduj nás na Facebooku nebo na www.technicka-prestavka.cz. Přihlásit se můžeš ZDE.

Text: Esther Idris Beshirová

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější