Check Czech Fashion Weeks: Holky z VŠE mají práci snů

Check Czech Fashion Weeks: Holky z VŠE mají práci snů

Jak by se vám líbilo věnovat se na plný úvazek módě a všemu kolem ní? Holkám z Check Czech Fashion, které znáte ze stránek Studenty, se tento sen právě plní. Přečtěte si jejich zkušenosti s objížděním evropských Fashion Weeků.

Náplní projektu Check Czech Fashion je zachycovat zajímavě oblečené lidi v českých ulicích. Stále častěji se nám ale naskytují příležitosti podívat se skrze objektivy našich fotoaparátů také do zahraničí. A mezi takové příležitosti patřil například únorový London Fashion Week nebo Mercedes Benz Fashion Week Berlin, ze kterého jsme se vrátili před pár dny.

Londýn, nebo Berlín?

Nutno říci, že každá země má v rámci svého Fashion Weeku specifickou atmosféru. Zatímco srdce London Fashion Weeku tepe na nádvoří historického Somerset house, Berlin Fashion Week se se svou lokací schoval do tak trochu zapadlého areálu sportovní haly. Co se týče kreativity při výběru outfitů, účastníci obou fashion weeků jsou na tom velmi podobně. Pravdou je, že v kontextu se street stylem, který zachycujeme na českých módních akcích, není srovnání na místě. O tom, kam až sahá hranice vkusu ale filozofovat nechceme. Doprovodný program fashion weeků bývá roztroušen do showroomů a galerií po celém městě, a tak je naprosto běžné, že na hloučky neobvykle oblečených lidí narazíte kdekoliv v okolí.

V roli street style portálu na London Fashion Weeku jsme došli k jednomu zajímavému zjištění. Desítky lidí v okolí stanu postávají jen proto, aby je zde někdo vyfotil. Jedná se často o jedince, kteří neviděli jedinou módní přehlídku, a přesto do atmosféry akce tolik patří. Navnaděni ze zahraničních fashion weeků se už začínáme pořádně těšit na Prague Fashion Weekend a na to, koho z vás v čem potkáme!

Prohlédněte si desítky fotek modelů návštěvníků evropských fashion weeků objektivem CCF na jejich Facebooku.

Text: Aneta Kaderková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější