V zimě letí barva volské krve a hořčice, říkají holky z Check Czech Fashion

V zimě letí barva volské krve a hořčice, říkají holky z Check Czech Fashion

Kteří studenti mají nejlepší styl? Liší se móda na ekonomce od stylu studentů umění? A co se teď nejvíc nosí třeba v Ostravě? Na tyto otázky vám dá odpověď projekt studentů Arts managementu na VŠE Check Czech Fashion, který mapuje styl oblékání v českých ulicích. Ptali jsme se holek zakladatelek, na čem si současní studenti nejvíc ujíždějí.

Vnímáte z vašeho profesionálního pohledu nějaké rozdíly ve stylu oblékání studentů u jednotlivých univerzit?

Za tu dobu, co se módě věnujeme, jsme pochopily, že na odvázanější outfity narazíme v Praze na náměstí Jana Palacha, na ty formálnější pak třeba právě v blízkosti kamenného Winstona Churchilla. Ale jinak se styl studentů příliš neliší a určitě není na místě tvořit jakákoliv pravidla.

Co je podle vás takový největší hit letošní zimy mezi studenty?

Mezi oblíbené kousky, které letos v zimě studenti vytáhli ze svých šatníků, patří svetry nejrůznějších barev, vzorů a délek. Slečny si oblíbily kožené, resp. koženkové kalhoty a některé vsadily i na populární kožešinové vesty nebo jejich imitace. Pánové se na podzim ani v zimě nebáli vyjít v barevných kalhotách, nejčastěji v oxblood (tmavě červená) či hořčičné barvě.

Čemu se věnujete v rámci projektu Check Czech Fashion?

Projekt Check Czech Fashion vznikl na podzim roku 2010 s vizí mapovat českou pouliční módu. Inspirovány zahraničními street style blogy jsme založily stránky www.checkczechfashion.cz a čas od času vyrazily do terénu vyfotit zajímavě oblečené obyvatele naší metropole. V rámci uplynulých dvou let se k focení street stylu, které je dnes už pravidelnou záležitostí, přidala také snaha podporovat začínající české návrháře. Dvakrát do roka pořádáme vlastní módní show, na kterých tyto mladé talenty představujeme veřejnosti.

O Check Czech Fashion

Zakladatelkami Check Czech Fashion jsou Aneta Kaderková (studentka oboru Arts management) a Marieta Kajabová (obor Mezinárodní obchod), dvě dlouholeté kamarádky, které se společně se začátkem svého studia na VŠE odhodlaly pustit do mapování české pouliční módy.

Myslíte, že vám studium na VŠE poskytuje znalosti, které upotřebíte v praxi – třeba právě v rámci projektu Check Czech Fashion?

Myslím, že právě proto, že se paralelně se studiem věnujeme řadě činností, kdy je jednou z nich právě projekt Check Czech Fashion, roste efektivita na škole získaných informací, neboť je máme možnost ihned vyzkoušet v praxi. SWOT analýza a obsah termínu time management nám byl snad seslán z nebes :)

A co nás s Check Czech Fashion čeká v nejbližší době?

Kromě pravidelného street stylu se můžete nejméně jednou do měsíce těšit na seriál „Otevíráme vaše skříně“, prostřednictvím kterého nahlížíme do šatníku zajímavým osobnostem. Na začátek března pak připravujeme velkou Check Czech Fashion Show. Uskuteční se 7. 3. v originálních prostorách Národní technické knihovny a všichni jste srdečně zváni!

Foto: Ondřej Suk + CCF tým

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější