Chystejte si masky! Blíží se největší pražský studentský karneval

Chystejte si masky! Blíží se největší pražský studentský karneval

22. března se v Kongresovém centru v Praze uskuteční již 44. ročník největšího pražského karnevalu KACHEKRAN. Organizátoři akce jsou jako již tradičně studenti Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Na karnevalu zahraje několik kapel a DJ, program obohatí se svým vystoupením i sami studenti a vrcholem večera je souboj v kolečkovém krasobruslení a vyhlášení nejlepší masky roku 2013. Domů se jde skutečně až v ranních hodinách – odtud také původ názvu: KArneval CHEmiků Končící k RÁNu.

Tradice Kachekranu sahá až do roku 1959, odstartovala tedy pouze sedm let po samotném vzniku VŠCHT Praha.  Přes padesát let je nedílnou součástí pražského studentského koloritu. Za desítky let přilákal Kachekran mnoho umělců, známých osobností a desítky tisíc návštěvníků z řad pražského studentsva. Karneval je neodmyslitelně spojen s docentem Milanem Šípkem, který se již mnoho let věnuje organizaci a udržování této studentské tradice. Letos se opět zapojil do příprav a můžeme se na něj tedy na karnevalovém večeru těšit.

Foto: Studenta

Program Kachekranu 2013 je velice rozmanitý. Ve dvou sálech paralelně probíhá hudební program a návštěvníci si tak po celý večer mohou vybírat, kde se zrovna zastaví. Zahrají kapely YO YO band a Funny Dance band, představí se DJ Bedla a vystoupí i samotní studenti a pedagogové VŠCHT Praha. Vrcholem večera je Mistrovství republiky v kolečkovém krasobruslení a vyhlášení nejlepší masky roku 2013.

Předprodej lístků probíhá v online prodeji sítě Ticketon, více informací se dovíte na stránkách www.kachekran.cz nebo na našem facebooku.

Studenstkých akcí je mnoho. KACHEKRAN  ale spojuje to, co žádná jiná akce; mládí, masky, tanec a studentskou recesi.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější