Co bude v kinech: Nejlepší filmy letního semestru

Co bude v kinech: Nejlepší filmy letního semestru

Rozvržení filmů v prvním pololetí kopíruje tradiční vzorec: na rozjezd uvidíme snímky s Oscarovými ambicemi, velice brzy však začíná letní blockbusterová sezóna plná trikově opulentních filmů. Zkrátka, každý si  přijde na své.

Vlk z Wall Street

Víme, že jsme na nový film Martina Scorseseho upozorňovali i v minulém výhledu, ale jelikož byla jeho premiéra nakonec distributorem posunuta, upozorňujeme na něj znovu. Proč? Protože si to zkrátka zaslouží, a především fanoušci pohyblivých obrázků by si jej neměli nechat ujít za žádnou cenu. Celé tři hodiny se s biografickým příběhem Jordana Belforta, který se stal z nuly dravcem newyorkské burzy, nebudete ani na minutku nudit. A lví podíl na tom má Leonardo DiCaprio, který předvádí další ze svých nezapomenutelných hereckých výkonů.

Premiéra: 16. 1. 2014

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

12 let v řetězech

Další snímek, který jedním očkem pomrkává po plešaté zlaté sošce Oscara, nám představuje příběh Solomona Northupa, talentovaného muzikanta, který si spokojeně žil svůj klidný život v první polovině 19. století. Solomon měl však tu smůlu, že byl černoch. Nešťastnou náhodou svůj život ztratil a upadl do otroctví, kde pod hrozbou biče přežíval dlouhých dvanáct let. O své zkušenosti se rozepsal v autobiografii 12 Years of Slave, která se režiséru Stevu McQueenovi (Hlad, Stud) stala námětem na další snímek. Opět v něm bude spolupracovat s Michaelem Fassbenderem, jehož výkon zahraniční kritiky vynášejí do nebes.

Premiéra: 23. 1. 2014

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Zimní příběh

Pravověrní romantikové, slyšte, slyšte! Kdy jindy než na svátek svatého Valentýna byste si měli jít vychutnat příběh o lásce, která přenáší celé věky. A to doslova. Nejenže se hlavní hrdina Peter Lake musí vyrovnat se smrtí své vyvolené, ale i se skokem v čase. Místo v prostředí New Yorku na pomezí 19. a 20. Století je najednou v naší současnosti. V celovečerní prvotině Akivy Goldsmana, nositele Oscara za scénář k Čisté duši, uvidíme Russella Crowea, Colina Farrella a Willa Smithe.

Premiéra: 13. 2. 2014

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

300: Vzestup říše

U Thermopyl sice Sparťané dostali nakonec nařezáno, ale jejich odvážný výkon udělal na diváky takový dojem, že si vybojovali pokračování. To bude tentokrát řádně mokré – 300: Vzestup říše se totiž přesouvá na mořské bitevní pole. Generál Temistokles usiluje o sjednocení celého Řecka, to je podle něho jediná možnost, jak zastavit masivní invazi perské armády, vedené Xerxesem a Artemisií, velitelkou ohromného loďstva. Zack Snyder pokračování úspěšné „třístovky“ sice již nerežíruje, ale podílel se alespoň na scénáři.

Premiéra: 6. 3. 2014

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Noe

Já mám kocábku náram náramnou. Aneb když Bible, tak velkolepě. Tímhle pravidlem se řídí Hollywood již takřka celé staletí a ani tentokrát tomu nebude jinak. Přesto v Noeho vkládáme naděje jako do žádného jiného opulentního filmu poslední doby – režíruje jej totiž Darren Aronofsky, mistr komorních, psychologických dramat, o čemž svědčí i jeho filmografie – Requiem za sen, Fontána, Černá labuť. Na tuhle velkou vlnu není možné se netěšit. Snad nás svou kvalitou strhne.

Premiéra: 27. 3. 2014

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Captain America: Návrat prvního Avengera

Je to tak, móda komiksových spektáklů se jen tak nezastaví. Ostatně, proč by také měla – stále jde o divácky mimořádně úspěšné projekty, které navíc nepropadávají ani u kritiků. Stále jde o filmy, které baví. Svého pokračování se tak dočkal i Kapitán Amerika, který bude čelit jednomu ze svých nejtragičtějších protivníků – Zimnímu vojákovi. Již z traileru je patrné, že tvůrci upustili od retro-stylizace předchozího dílu a nový Kápo bude progresivnější a dynamičtější. Palec nahoru!

Premiéra: 3. 4. 2014

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Transcendence

První celovečerní film Wallyho Pfistera, dvorního kameramana Christophera Nolana, patří mezi nejzajímavější projekty nejbližšího pololetí. Při pohledu na trailer můžeme očekávat inteligentní, až vědecky tónovaný thriller, v němž se postava Johnnyho Deppa stane po tragické smrti přenosem do počítače umělou inteligencí. A asistovat jí při tom bude tak barvitá eskadra hereckých hvězd, že se fanouškům sbíhají sliny.

Premiéra: 17. 4. 2014

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

X-Men: Budoucí minulost

Geekovský orgasmus. Jinak se nový snímek z X-menovského univerza označit snad ani nedá. Jen považte: dojde v něm ke spojení obou týmů – toho klasického, do jehož zákoutí jsme nahlédli již třikrát a jemuž vévodí Wolverine Hugha Jackmana, a toho „retro“ (skvělá První třída)s Jamesem McAvoyem a Michaelem Fassbenderech v hlavních rolích. Obsazení je proto až brutálně skvostné. A děj? Mutantům v budoucnosti hrozí vyhlazení, a proto se Wolverine musí vypravit zpátky v čase (ovšem bude to cesta pouze psychického rázu) a zachránit svůj druh. A sladká tečka na závěr: na režisérskou židli se vrátil Bryan Singer, který svými prvními dvěma díly série de facto odstartoval celou současnou komiksovou vlnu.

Premiéra:  22. 5. 2014

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Jak vycvičit draka 2

Škyťák a Bezzubka se (také) vracejí! Pokračování dost možná nejlepšího animovaného filmu posledního desetiletí k sobě zákonitě pojí jen ta nejvyšší očekávání. Tentokrát se Škyťák (na první pohled chlapec v plném rozvinu) potýká s novými výzvami – stovkou divokých draků, válkou a tajemným dračím jezdcem, jímž podle všeho není nikdo jiný než jeho matka, která je považována za mrtvou. Nemůžeme se dočkat!

Premiéra: 19. 6. 2014

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Text: Josef Horký

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější