Co můžeš udělat pro svou kariéru? Přijď na veletrh do Brna!

Co můžeš udělat pro svou kariéru? Přijď na veletrh do Brna!

Přes 60 společností se 17. dubna představí na dalším veletrhu iKariéra.  Na akademické půdě Fakulty podnikatelské Vysokého učení technického v Brně se bude konat už 19. ročník veletrhu pracovních příležitostí. 

Stejně jako v minulých letech bude veletrh iKariéra místem setkávání studentů a absolventů se zaměstnavateli. V letošním roce se na veletrhu představí asi 60 atraktivních firem především technického zaměření. Veletrh je organizován studentskou neziskovou organizací IAESTE a vstup na něj je pro studenty i ostatní návštěvníky samozřejmě zdarma.

Veletrh pořádá IAESTE!

Ačkoliv je veletrh iKariéra mezi studenty populární a každoročně ho navštíví tisícovky zájemců, většina z nich netuší, kdo veletrh vlastně organizuje. Někteří znají zkratku IAESTE, ale neví, co si pod ní představit.

IAESTE (The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience) je studentská nezisková organizace, jejíž hlavní činností je zabezpečování odborných praxí v zahraničí pro vysokoškolské studenty. Tento mezinárodní výměnný program je stěžejní náplní práce IAESTE. Kromě toho organizace pořádá každoročně veletrh iKariéra, vydává katalog pracovních příležitostí a provozuje personalistický server iKariera.cz.

Navíc vždy na začátku zimního semestru vychází oblíbený Diář studenta, který je zdarma rozdávaný přímo do rukou studentů. O to vše se v Brně stará asi desítka členů IAESTE, kteří vás tímto srdečně zvou na veletrh iKariéra 2013!

Výjimečnost veletrhu iKariéra spočívá především v tom, že nabízí studentům i absolventům přímý kontakt se zástupci potenciálních budoucích zaměstnavatelů, se kterými se mohou pobavit o aktuálních volných pozicích v dané firmě nebo jen navázat užitečné kontakty. Zástupci firem naopak sdělují, jaké vlastnosti a dovednosti od absolventů vyžadují. Kromě toho, spousta firem pořádá během veletrhu různé soutěže o zajímavé ceny.

Důležitou součástí veletrhu jsou rovněž přednášky firem, letos se můžete těšit například na prezentace společností Škoda Auto, ČEZ, Telefónica O2 nebo třeba ABB. Nespornou výhodou pro studenty je samozřejmě místo konání veletrhu v areálu Pod Palackého vrchem, kde se soustředí většina fakult VUT.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější