Dan Hanka: Dělejte to, co vás baví. Dělejte to rádi a věřte v to!

Dan Hanka: Dělejte to, co vás baví. Dělejte to rádi a věřte v to!

Dan Hanka – zvučné jméno, které je ve freeski komunitě velkým pojmem, nejen u nás, ale i ve světě. Abychom ale začali úplně od Danových začátků. Už jako kluk jezdil skoro na všem, co mělo kolečka. Od mala se věnuje aggressive inline, na kterých posbíral i řádku ocenění. Osminásobný mistr republiky, mistr ČR ve skateparku a mnoho dalších. Svůj aggressive styl předvádí i na lyžích a je mu zcela jedno, jestli na sněhu nebo třeba na schodech.

Jelikož byl tatínek závodní lyžař, postavil se Dan na svah už v dost útlém věku. Sjezdovky ho po čase přestaly bavit, a tak začal skákat na různých muldách, cestách, až se proskákal do snowparků. Ve svém věku toho má už dost za sebou a jde si zcela jistě po svý vlastní ose. Díky unikátnímu projektu Excelent „Po svý ose“ si vybral další výzvu za hranou toho, co si doposud neuměl představit, sjet 25 metrů dlouhý zábradlí na strahovském stadionu.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Byl jsi součástí dvoudenního natáčení velkolepýho projektu, jaký to bylo, máš nějakou zajímavou historku?

Celý natáčení mě bavilo, bylo to dobrý. Ale  celkem náročný. Začínal jsem jeden den ve 2 hodiny odpoledne, v 8 ráno jsem si lehnul do postele a už v 9 ráno jsem měl bejt ve studiu nahrávat voiceover, a pak v ateliéru dělat herce. Haha, such is life - super zkušenost s dobrejma lidma. Zajímovastí je, že jsem si při natáčení stihnul odskočit do kina na premiéru freeski videa. A když se mi konečně povedlo odjet svůj rail, rozsekal jsem za dopadem filmový světlo a sebe tím pádem taky haha.

Jakej máš vztah ke zkoušení novejch metod nebo postupů? Co pro tebe znamená výzva, kterou jsi přijal v rámci tohoto projektu?

Na lyžování mě baví právě to, že je to pořád něco novýho. Všechno je proměnný - počasí, sníh, náskoky, odrazy, dopady. Všechno. Takže je to vlastně ve výsledku jeden velkej novej postup a zkušenost. Rail, kterej jsem si vybral je strašidelnej, dlouhej, vysokej, uprostřed úzkejch schodů, s krátkým rozjezdem - takže jakákoliv chyba se dost bolestně trestá a o tom urban skiing je.

Foto: Studenta

Co tě v životě a kariéře nejvíc motivuje? Co bys rád předal ostatním?

Dělejte to, co vás baví. Dělejte to rádi a věřte v to.

Co je tvůj ultimátní (kariérní) sen?

Co se týče mejch kariérních snů, tak je hlavně abych mohl lyžovat co nejdýl. A mít part ve filmu od Level 1 production - která už spoustu let dělá ty nejlepší freeski videa, na kterejch jsem vyrůstal a ve kterejch jezdí spousta lidí, ke kterejm vzhlížím.

Co plánuješ na silvestra?

Na silvestra? Nejspíš budu v baru Dvojka v Deštným v Orlických horách- lepší mejdan těžko najdeš!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější