Energetický byznys má budoucnost. Pojď si ho vyzkoušet!

Energetický byznys má budoucnost. Pojď si ho vyzkoušet!

Chceš pracovat pro stabilní mezinárodní firmu, ale nevíš, jak se uplatnit u energetické společnosti? Máme pro tebe super příležitost to zjistit – Sales Academy společnosti E.ON!

Aktuálně  až do 15. dubna běží lhůta pro přihlášení do programu Sales Academy. Ten je určen pro studenty ekonomických a technických oborů, kteří se chtějí dozvědět víc o možnostech práce v energetické společnosti. V rámci dvoudenního intenzivního programu, který se uskuteční 25. a 26. dubna, se studenti především čtvrtých a pátých ročníků mohou seznámit s tím, co vše zahrnuje obchodování s energiemi. . Od uchazečů se očekává flexibilita, silná orientace na zákazníka a dobré prezentační schopnosti.

Seznámení s potenciálními kolegy

Proč E.ON pořádá Sales Academy? „Chceme studentům ukázat, co obnáší práce prodejce energie. Řada studentů se sice věnuje ekonomii, ale nemají představu, jak svůj obor uplatní ve skutečnosti. Proto jsme chtěli během dvoudenního programu naznačit, jaké možnosti v naší společnosti mají po skončení studia,“ vysvětluje jedna z organizátorů projektu Lenka Krumnow.

Už dříve společnost pořádala Letní energetickou akademii pro studenty technických oborů. Tento školící program se těší velké oblibě, jelikož skvěle kombinuje odborné přednášky a exkurze. Nyní mají podobnou možnost právě i studenti ekonomie.

Kde se přihlásit?

Na Sales Academy navštiv tuto stránku.

Přihlášku do E.ON Graduate Programu najdeš tady.

Foto: Studenta

„Sales Academy by měla studentům ukázat, jak konkrétně mohou uplatnit své studium v mezinárodní energetické společnosti a co by mohli ještě do konce studia dopilovat. Pokud je nějaká pozice v naší společnosti zaujme, získají účastníci z řad čtvrťáků v rámci studia či volného času impulzy, co dále rozvíjet, aby se připravili na podobnou práci. Zároveň mají vedoucí našich obchodních útvarů možnost během akademie poznat patnáct potenciálních kolegů, kterým by mohli zaměstnání nabídnout,“ upřesňuje dále Krumnow.

Slibné pokračování

Od uchazečů ale i budoucích pracovníků E.ON očekává, že pro zákazníka udělají vše – ať už jde o vstřícné chování, schopnost asertivního jednání či přímo vyjednávací talent. Vítané jsou ale i inovativní nápady a kreativita. „Jelikož jsme mezinárodní firma, chceme i dobrou znalost angličtiny a ochotu cestovat do zahraničí na případné služební cesty. Důležití jsou pro nás studenti, kteří se umí prosadit, ale zároveň respektují své nadřízené. A v neposlední řadě chtějí pracovat u společnosti E.ON v Českých Budějovicích nebo Brně.“

Studenti, kteří se zúčastní Sales Academy, budou pozváni, aby se přihlásili do E.ON Graduate programu. To je dvouletý program pro absolventy vysokých škol, během kterého se již jako zaměstnanci společnosti mají možnost do detailu seznámit s činností různých obchodních útvarů. Na rozdíl od nástupu do konkrétního zaměstnání tak nemusí strávit zbytek života na jedné kancelářské židli, ale mají už během prvních dvou let v práci poznat dokonale celou firmu. Zjistí, jaká práce by je nejvíc bavila a vytvoří si síť kontaktů. Absoventi E.ON Graduate programu také ve většině případů dostanou po dvou letech pracovní nabídku. Do programu je samozřejmě možné se přihlásit i bez absolvování Sales Academy a to na kariérních stránkách E.ON do konce dubna.

Chceš se o projektech dozvědět ještě víc? Aktuální informace sleduj na Facebooku nebo sekci pro studenty a absolventy společnosti E.ON.

Text: Nela Vejvodová

Foto: official - E.ON

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější