FOTOREPORTÁŽ: Holešovice se proměnily v omalovánky

FOTOREPORTÁŽ: Holešovice se proměnily v omalovánky

Už v metru směrem na Holešovice bylo jasné, kam někteří míří. Tetování bylo vidět skoro na všech. U vstupu do areálu začala nekonečná živá přehlídka, uvnitř to vrčelo desítkami tetovacích strojků. A netetovali se žádní motýlci z katalogu... 

O víkendu se na pražském Výstavišti konal 15. ročník největšího tetovacího festivalu v Čechách. Na akci se předvedli tatéři z celého světa a bylo se na co dívat. S důmyslnými motivy se soutěžilo o poháry z letošní Konvence. Kromě nejznámějších českých tatérů se předvedli i zahraniční. Nejvíce mě zaujali svou vlastní vizáží tahitští MANA TAHITI TATAU. Tradiční tetování na nich vypadala o dost jinak, než triba z katalogu.

Foto: Studenta

V sobotu odpoledne proběhla také soutěž o Miss tatoo, na kterou se zájemkyně klasifikovaly už v květnu ve Futuru. Moderátoři z holek improvizovaně tahali detaily o jejich tetováních a porotci zatím hodnotili vzhled. Odvahu soutěžit ale moc dívek nenašlo, a tak se zúčastnilo jen 12 finalistek. A z toho jedna jediná z Prahy!

Festival Tattoo Convention 2013 stál za to – ostatně, lepší je se sám podívat (galerie fotek z festivalu je pod článkem).

Text a Foto: Petr Plachký

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější