Splňte si barevný sen a buďte kreativní i mimo školu

Splňte si barevný sen a buďte kreativní i mimo školu

Máte školy občas už plné zuby a rádi byste si aktivně odpočinuli u nějaké kreativní činnosti? Udělejte první krok do nového světa umění! A věřte, že malování opravdu není jen záležitostí několika málo vyvolených, jak si mnozí lidé myslí. Stačí k tomu jen chuť a odvaha zkusit to. Nevíte ale, kterou techniku zvolit? Rádi pár tipy poradíme.

Malování pro každého

Začneme pěkně od základu. Mnoho z nás si kresbu tužkou či úhlem užilo naposledy v dětství, stejně jako malbu akvarelovými či pastelovými barvami. Tyhle znalosti se vyplatí oprášit, jelikož společně s poznáním skladby obrazu, kompozice a výsledného výrazu mohou vést k vytvoření nádherných děl. Je tohle vaše cesta? Možná ve vás dříme malíř, který jen čeká na probuzení!

Studenta tip:

Kurz kresby a malby se skládá z 19 lekcí a je opravdu velmi oblíbený. Kdo by se nechtěl pod vedením zkušeného lektora zdokonalit v kreslení, že? Za 6800 Kč se naučíte základy různých technik a forem. Podívejte se na detaily a přihlášku.

Duchovní rozvoj na plátně

Jak nejlépe spojit poznávání sebe sama a výtvarnou činnost? V tomhle ohledu pomůže kresba mandaly. Nemusíte ji ani nutně kreslit pro sebe, může to být dárek pro někoho jiného. Ovšem vlastnoručně namalovat léčivou mandalu na velké plátno, to je vážně zážitek. Základem je technika automatické kresby, díky které si můžete vytvořit návrh vaší jedinečné mandaly. Možná budete překvapeni, jaký je váš originální motiv!

Studenta tip:

Kurz malování mandaly bude zahájen 12. září, jeho cena je 6800 Kč. Po dvanácti setkáních si odnesete olejovými či akrylovými barvami namalovanou mandalu podle vlastního návrhu. A to vše pod vedením zkušené lektorky. Přihlaste se ZDE.

Pociťte své ruce

Pokud preferujete něco manuálnějšího, co vyzkoušet třeba sochařinu? Práce s hlínou je totiž neskutečně naplňující a skvěle pomáhá k odreagování. V sochařských kurzech navíc nejde o to, abyste se dokonalým vymodelováním lidského těla přiblížili renesančním mistrům, nýbrž o vlastní prožitek. Probouzení kreativity, rozvoj fantazie a vnímání pocitů, to jsou hlavní cíle takových činností. A jestli se vám na konci kurzu podaří z hlíny stvořit nečekaně realistický model hlavy či jinou figuru, bude to příjemný bonus navíc!

Sochařská dílna začne 13. září a přihlašovat se na ni můžete už teď. Cena kurzu je 8500 Kč a zahrnuje 12 tříhodinových setkání. Ty proběhnou pod vedením akademické sochařky, která vám umožní zkombinovat touhy po klasickém umění s vlastní kreativitou. Hlásit se můžete TADY.

Na hlínu jemně

Jestli vás práce rukama láká, ale na sochy se necítíte, co si zavzpomínat na oblíbený kroužek ze základní školy? Ano, keramika se vrací v plné síle a zaslouží si vaši pozornost. Na rozdíl od leckdy drsného sochání je výroba keramiky obvykle jemnější, vyžaduje dlouhodobé soustředění. Hlazení a tvarování hlíny by mělo vycházet z vašich pocitů, z prožívání ideální formy. S tímhle přístupem nemůže být žádná vytvořená váza či miska špatná!

Studenta tip:

11. září bude zahájena keramická dílna, která bude obsahovat celých 19 lekcí. Cena je 6800 Kč a naučíte se nejen techniku práce s keramickou hlínou, ale i základy kresby a malby, jež výsledné produkty dotvoří. Hlaste se!

Ochutnávky pro každého

Pokud se necítíte na celé semestrální kurzy nebo si nejste jisti, co by vás bavilo nejvíc, budou se vám líbit workshopy. Ty zaberou pouze jeden den, občas více, ale hlavně vám umožní nahlédnout pod pokličku rozličných uměleckých technik, takže nekoupíte zajíce v pytli.

Vyzkoušet můžete zmíněné malování mandal, olejomalbu, akvarely či vyloženě kresbu figur nebo portrétů. Na seznam aktuálních workshopů se můžete mrknout ZDE.

Nemáte ještě plán na léto? Děsíte se, jak budete celé prázdniny v Praze a chcete tento čas kreativně využít? Vyberte si letní Kurz kresby, malby a figurální kresby určený pro širokou veřejnost, ve kterém se svěříte do rukou profesionálů a naučíte se kresbu zátiší nebo figurální kresbu. A nebo využijte Kurz klasické olejomalby pro začátečníky a pokročilé, kde vás seznámí s podklady a podložkami pro olejomalbu, naučíte se napínat plátno na rám i základní principy klasické olejomalby. Máte v termínu konání kurzu naplánovanou dovolenou? Nebojte. O svoji lekci nepřijdete, na konci září je připravena speciální lekce určená pro nahrazení "dovolenkové" absence.

Máme pro vás soutěž o kurz Manga - úvod do japonského komiksu. A jen stačí originálně nám sdělit vaší nejoblíbenější komiksovou postavu. Koukněte na náš Facebook.

Různých kurzů samozřejmě existuje mnohem větší množství, než jsme tu stihli vyjmenovat. Podívejte se na pestrou nabídku sami a uvidíte, co vás zaujme!

Text: Mojmír Sedláček

Foto: www.malovanikresleni.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější