Jak fejkují holky? O holčičím lhaní

Jak fejkují holky? O holčičím lhaní

Falešné vyvrcholení není jediným momentem, kdy bývají ženy ne zcela upřímné. V holčičích lžích jsem popravdě trošku na tenkém ledě, protože přece jenom nevidím holkám do hlav. Když tak mi holky klidně můžou pomoct v diskuzi, pozorně si budu zapisovat. Budu se odkazovat jen na moje zkušenosti a raději ještě jen na ty, které mě potkaly více než jednou...

Nejdříve jednu perličku. Jedná se o fenomén, který hojně funguje mezi holkama a pokud se ho naučíte taky, omráčíte je líp jak kromaňonec kyjem (varování redakce: omráčení není synonymum pro „uděláte dobrý dojem“). Jedná se vlastně o tichou poštu. Holka něco řekne své kamarádce a zaříká ji, aby si to nechala pro sebe. Ve skutečnosti si ale přeje, aby to kamarádka roznesla dál a aby se informace od ní dostala k určené osobě bez toho, aby to řekla ona. Složité, že jo? Ale maximálně efektivní, když to ovládnete.

Nějaký příklad? Tak třeba: Holce se nelíbí, že její potencionální přítel má kotlety. Společnému známému zavolá a rozpovídá se o tom, jak je ten dotyčný úžasný.

"Až na… Ale to je vlastně jedno."

"Ne počkej až na co?"

"Až na to, že má kotlety, ale to mu prosím tě neříkej."

"Neboj, jasně že ne."

A známý okamžitě žhaví drát a za tepla prodává. Kluk pak letí pro žiletky (co s nimi udělá, už nechávám na vaší představivosti). Stoprocentní úspěch.

A teď nějaké unisex fráze na zahřátí:

„Když já zrovna nemám vůbec čas.“ - Tak tohle je evergreen všech frází. Přitom je absolutně imbecilní. Řekne vám to klidně i člověk, který se jenom válí na otomanech všech druhů. Obdobou je místo faktoru času nedostatek peněz. Tam je to trochu nejisté, zatímco u času je to jasné. Dotyčný nemá čas na vás. Co si pomyslet o člověku, co se vymlouvá, že nemá čas? Máte na výběr ze dvou možností. Buď se ten výmluva snaží být zajímavý a zaneprázdněný. Přitom si neuvědomuje, že jen paka si neumí zorganizovat čas mezi zábavou a prací. Druhá možnost je, že prostě je pako, které si opravdu neumí zorganizovat čas. Nevím co je horší.

„Zůstaňme jen na povrchu věci.“ - Moje zamilovaná občas opravdu řeší zbytečné debaty. Znamená to v podstatě „s tebou to fakt probírat nehodlám,“ nebo "je to hrozně nudné, tak to zkrať".

A nyní famózní holčičí fráze:

„Za pět minut jsem tam.“ - Většinou by bylo pravdivější tvrzení: před pěti minutami jsem vyrazila.

„Našeho přátelství si velmi vážím.“ Vlastně to znamená, ne nechci s tebou chodit. Koho si vážíte? Já třeba důchodkyně, co bydlí vedle mě, a to proto, že je nahluchlá a nikdy nedělá problémy, když mám party až do rána. Z vlastní zkušenosti jsem si vyzkoušel, jak moc si tyhle slečny přátelství váží. Asi jako slev v Baumaxu na cirkulárky. Ale je to takové filmové, to se musí nechat. Nebylo to náhodou v Casablance?

"Musíme spolu zajít na kafe." Tohle je tajemná fráze. Ještě jsem ji úplně nerozklíčoval, každopádně pokud mi to nějaká holka řekla, nikdy jsem s ní na žádné kafe nešel. Takže bych to bral jako ženský ekvivalent chlapskému "zavolám ti".

"Je pohodový." O kom říct, že je v pohodě a co to vlastně znamená? Vy výsledku to znamená, že o té osobě nelze nic jiného pozitivního říct. Být pohodový je prohra.

Petr Švihel

Znáte další obvyklé lži něžného pohlaví? Diskuze je vaše :-)

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější