Jak si lehce vylepšit pokoj vlastními silami? Máme inspiraci!

Jak si lehce vylepšit pokoj vlastními silami? Máme inspiraci!

Nejprve jste zřejmě strávili nějaký čas hledáním svého letošního bydlení a následně jeho zařizováním. Potom jste si sbalili kufry a s velkou pompou se konečně nastěhovali do nového. A co je na řadě teď? Začátek semestru je ideální čas k tomu své hnízdo vlastními silami trochu vyšperkovat. Tak popusťte uzdu své kreativitě a načerpejte u nás čerstvou inspiraci.

Při nastěhování má většina z nás svůj pokoj už zařízený. Časem ale možná zjistíte, že vám nějaký ten úložný prostor chybí. Pořizovat nábytek ze studentské kapsy není mnohdy nic jednoduchého. Naštěstí ti zručnější mohou sáhnout po dřevěných bedýnkách, které se dají bez problémů koupit nebo při troše snahy sehnat i zadarmo, a vytvořit z nich jednoduše dočasný nábytek.

Netradičně se dají využít i různé jiné věci od papírových krabic, které můžete vyzdobit tak, aby se nikdo nepoznal, až po koše zavěšené jako police nebo sloužící třeba jako efektní podnožka pod stolek. Z takové obyčejné krabice, ve které jste si možná do pokoje nastěhovali oblečení, jde vytvořit vkusná krabice na drobnosti nebo třeba malý stolní fotbálek. Vyrobit vlastními silami si můžete poměrně jednoduše i závěsné police různého typu. Jako variabilní věšák může bez problémů posloužit i vertikálně zavěšený rošt postele, na který se dají upevnit háčky, krabičky, koše a další vychytávky.

Kdo se nebojí práce se dřevem, má vyhráno a může si vyrábět nábytek dosyta. Užitečné drobnosti ale zvládnou i ti méně zruční z nás. Na područku křesla můžete vyrobit geniálně jednoduchou odkládací plochu, která může v malých pokojích nahradit konferenční stolek. Pokud patříte mezi ty šťastné, kteří vlastní v pronajatém bytě vanu, můžete se inspirovat k výrobě jednoduchého přenosného stolku do vany, který i z malé koupelny na chvíli udělá příjemné lázně. Dokonce si kus dřeva ve formě starého žebříku se dá s trochou invence předělat na zajímavý věšák.

Jednoduše a efektně se dá hrát i se zdmi nebo dveřmi. Kromě náročnějšího malování nebo tapetování se dají použít barevné nalepovací pásky, se kterými se dá vytvářet nepřeberné množství hravých dekorací. Můžete ozvláštnit zdi nebo dveře geometrickým motivem, vyznačit si fosforeskující páskou cestu na záchod, nebo si jen tak hrát a kreslit na zeď tvary, které vás napadnou. Pomocí barevných pásek a fotografií si můžete vytvořit i vlastní galerii libovolného tvaru.

Zdi se dají ale využít i jinak. Zajímavým a přitom užitečným nápadem je lepení zrcadlových dlaždic do různých tvarů. Můžete tak vytvářet velké zrcadlové plochy i hravé detaily. U pracovního koutu pak můžete zrcadla nahradit korkovými destičkami a vykouzlit tak libovolně velikou nástěnku. Osvědčenou klasikou při dekorování zdí jsou obrazy a plakáty. Sáhnout můžete ale i po zajímavých šátcích. Pokud nemáte například na koleji možnost si plakáty nebo šátky na zeď přibít, můžete je upevnit třeba samolepícími kolíky.

Pokud vás skutečně baví si hrát s vaším okolím, můžete zkusit vdechnout nový život i bezvýznamným hloupostem nebo věcem na vyhození. Třeba při troše štěstí vzniknou vtipné drobnosti, které dodají vašemu interiéru osobitost.

Občas stačí k vyzdobení interiéru i maličkosti, že? Dejte nám i vaše tipy, jak jste si vyzdobili váš studentský pokoj.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější