Když už podvádět, tak pořádně! 5 míst, kam nejlépe schovat tahák

Když už podvádět, tak pořádně! 5 míst, kam nejlépe schovat tahák

Je uprostřed zkouškového. Jistě se najde nemálo lidí, kteří si už nezávisle užívají dlouho očekávané prázdniny, protože splnili všechny své povinnosti zavčas. Ti, kteří nejefektivněji pracují pod tlakem, si ale chytře nechávají vše na poslední chvíli, a je tedy více než pravděpodobné, že spousta z nás ještě zdaleka nemá všechny zkoušky z krku.

Nejdůležitější fází je příprava, a ta musí být důsledná. Kam tedy tahák schovat nejlépe?

Kapesníčky

Papírové kapesníčky jsou taková klasika. Průhledná boční stěna, pětka písmo, deset řádků dlouhých deset a půl centimetru a máte vystaráno. Chce to jen dobrý zrak a předstírat, že máte pořád rýmu.

PETka s vodou

PET láhev je, co se týče praktického užití, velice chytrý vynález. Zvláště výborné jsou ty, které mají průhledné etikety – minitaháky se pod ně vejdou dokonale. Rekvizita je to sice poměrně nápadná, ale každý profesor, docent i magistr jistě pochopí, že při zkoušce leckomu vyschne v ústech. A nakonec – pod lampou bývá největší tma.

Kravata

Ideální místečko pro pány (i když nejedné ženě sluší kravata víc). Z druhé strany vázanky je přece dost nevyužitého místa. Když tahák pořádně připevníte, vyhnete se nepříjemnému odhalovacímu faux pas a zkoušku třeba nakonec úspěšně složíte.

Velkou výhodou je, že se dá použít i při zkoušce ústní – pokud máte odvahu a umíte využít chvilky nepozornosti vašeho zkoušejícího soupeře.

Sukně/silonky

Spousta holek chodí ke zkouškám v sukni. Jednak je to elegantní, a jako bonus to leckdy může zvýšit hodnocení zkoušejícího (muže), zvlášť pokud je dotyčná výstavním kouskem. Sukně však mají mnohem širší využití: tahák se dá nalepit z rubové strany, potom jen stačí lehce ohrnout a máte učivo celého semestru jako na dlani.

K tomuto účelu slouží skvěle také průhledné silonky – tahák se dá vsunout přímo pod ně na stehna (ale tak, aby ho sukně pořád zakrývala). Navíc ho nemůže najít nikdo nepovolaný – který slušný člověk by po vás chtěl, abyste vyhrnovali/y sukni jen tak na požádání?

MP3

Výborná taháková technika pro hippies, rockery a holky, zkrátka pro všechny, kteří mají vlasy aspoň po ramena. Všechno, co je třeba vědět, nahrajeme na em pé trojku, po dobu zkoušky necháme jedno sluchátko v uších (pečlivě přikryté vlasy a nejlépe ještě nějakou vlasovou ozdůbkou) a vesele vypisujeme, co nám náš vlastní hlas podbízivě našeptává. Jednoduché a účinné. A pokud nebudete nervózně škubat hlavou, je pravděpodobnost odhalení téměř nulová.

Hodně štěstí u zkoušek!

Martina Pospíšilová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější