Jak podvádět při zkoušce a uspět?

Jak podvádět při zkoušce a uspět?

Ani jsem se na to nepodívali! Co teď? Známe to všichni, na učení bylo stále dost času, zvlášť když nám kamarádi neustále hlídali místo v teplé hospůdce. Vánoční svátky pomalu utíkaly, přidaly se k nim první dny nového roku a rázem je pravý čas, aby kamarády vystřídali nevrlí profesoři. Co jim ale povídat, když jsme ty jejich skripta ani neotevřeli? Studenta vám přináší několik osvědčených tipů, jak u zkoušky „úspěšně“ podvádět. Naše redakce se však od takového chování pochopitelně důrazně distancuje!

1. Tahák

Není klasičtějšího triku, jak v testu uspět a zároveň vůbec nic neumět. Sice se říká, že každé psaní taháku vás svým způsobem naučí, ale nic nedáte za to, když si ho nalepíte na propisku a během psaní o něj nenápadně zavadíte okem.

A nemusí to být jen propiska, i nevinná PET lahev může být dobrým nástrojem úspěchu. Když tahák umístíte na vnitřní stranu etikety, tak ho uvidíte pouze při samotném pití. Za nejbizarnější způsob umístění taháku však považuji záda před vámi sedícího spolužáka, či ještě lépe spolužačky. Když se vám navíc poštěstí, že bude mít delší vlasy, musíte si výhled na svou nápovědu odhrnovat.

2. Záměna

Máte spolužáka, který je na test na rozdíl od vás skvěle připraven? Tak ke zkoušce pošlete jeho. Stačí, aby vás zkoušející profesor neznal příliš osobně, váš kamarád se podepsal vaším jménem a poté test skutečně zvládl. S indexem se můžete už stavit sami, ale nezapomeňte kamaráda pozvat za odměnu na jedno.

3. Vizáž

Mnoho studentů tenhle prvek silně podceňuje, ale věřte mi, že je to zásadní chyba. A nemám na mysli pouze skvěle padnoucí oblek, nebo dívčí kostým, najdou se i doplňky, které prý zařizují úspěch sami o sobě.

Zatím jsem o tom slyšel pouze z doslechu, a sám to asi jen těžko vyzkouším, přesto by se alespoň pro holky mohlo jednat o docela slušnou záruku úspěchu. Použijte fialové stíny, ty totiž podle psychologů evokují v druhých pocit, že přesně víte, o čem je řeč. Ať to zní jakkoliv bláznivě, za nouzový pokus to rozhodně stojí. A muži mohou zkusit fialovou kravatu.

Vaše oblečení vypovídá o vašem sebevědomí. A působit sympaticky seběvědomě, to je přesně to, co potřebujete.

4. Ptát se a vyzvídat

Nikdo ještě nikdy nic neztratil tím, že se neustále na něco ptal. Ať už to bylo svých nervózních spolužáků čekajících na zkoušku nebo přímo samotného učitele. Když je člověk dost drzý, často se může dozvědět víc, než vůbec chtěl.

5. Výstřednost

Nejožehavější varianta podvádění u testu, která však při zdárném provedení zaručuje s vysokou pravděpodobností úspěch. Zapomeňte na usmolené miniaturní papírky a na počmárané dlaně taháky. Rozbalte to rovnou ve velkém! Otevřete si na lavici sešit, vytáhněte celé listy s vypracovanými otázkami, udělejte si taháky na barevné papírky, které zkrátka nepůjdou přehlédnout. Koho by pak mohlo napadnout, že jste si dovolili napsat tahák na zářivě žlutý papírek nebo že jste měli během zkoušky takovou drzost otevřít celý sešit?

6. Mikrosluchátko

Když už jste úplně v koncích, je tu ještě jedna varianta ze světa moderních technologií. Potřebujete jen jednoho kamaráda, který je naučený lépe než vy nebo leží ve skriptech, a mikrosluchátko, přes které vám napovídá. Na Mikrosluchátko.eu se dovíte, jak toto zařízení funguje nebo kolik stojí jeho půjčení či zakoupení.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější